Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1397

Na Wspólnej 9

Emilka postanawia, że nie odda dziecka do adopcji! Burzyński wyznaje Izie, że jest dla niego ideałem kobiety. Zuza zgadza się wystąpić w telewizji, by obalić zarzuty byłego szefa!

Na Wspólnej 1397 - opis odcinka

Kamil uważa, że powinien pójść do byłego szefa żony i osobiście się z nim rozprawić. Zuza tłumaczy, że od wymierzania sprawiedliwości jest sąd. Chwilę później okazuje się, że producenci reportażu z udziałem jej byłego szefa zgodzili się nakręcić drugą część, w której Zuza będzie mogła przedstawić swoje racje. Kamil ostrzega, że załatwianie porachunków przed kamerami telewizyjnymi może kosztować ją wiele upokorzeń. Zuza jednak uważa, że ma prawo przedstawić opinii publicznej swoją wersję wydarzeń. Roman jest oburzony oszczerstwami byłego szefa synowej. Kiedy dowiaduje się, że Zuza zamierza wystąpić w telewizji, uznaje, że to bardzo dobre posunięcie. Kamil tłumaczy ojcu, że Zuza walczy za ideę i nie dociera do niej, że upubliczniając swój problem naraża się na ostracyzm ze strony ludzi, którzy w nosicielach HIV widzą wyłącznie zagrożenie. Roman przyznaje synowi rację, ale i ta wspiera Zuzę. Przekonuje, że sam jest przykładem na to, że można i trzeba zmieniać swoje stereotypowe poglądy na temat HIV. Zuza dowiaduje się, że nie dostanie posady, o która się starała. Bezpośrednią przyczyną tej decyzji jest opinia jej byłego szefa przedstawiona we wczorajszym programie. Zuza nie dostaje nawet szansy wyjaśnienia oszczerstw, które padły pod jej adresem. Załamana wraca do domu. Zapowiada, że po tym, co ją spotkało, nie zamierza odpuścić dalszej walki.

Burzyński, po lekturze kilku rozdziałów książki Jerzego, uważa, że pisarz wykonał świetną robotę. Jerzy niewiele sobie robi z tych komplementów i czym prędzej wraca do dalszej pracy nad powieścią. Izabela bierze Mieczysława na stronę i wypytuje go czemu rozstał się z narzeczoną. Biznesmen tłumaczy, że dotarło do niego, iż uroda i zabawne usposobienie, to nie wszystko. Chce mieć kobietę z klasą. Zdaniem Izabeli prawdziwy dżentelmen nie postąpiłby w ten sposób. Wyjaśnia też, że rozmawiała z Laurą o powodach ich rozstania. Burzyński przyznaje, że gdyby Izabela nie była zamężna, starałby się o jej względy. Popołudniu Brzozowską odwiedza Laura, aby przeprosić za swoje zachowanie podczas ostatniej wizyty. Michał przynosi szwagierce firmowe dokumenty. Przy okazji omawia z nią projekt zakupu akcji nowej spółki, która pojawiła się na giełdzie. Laura gorąco przestrzega Brzozowskich przed tą transakcją. Jej fachowy język i znajomość faktów robią na zebranych niemałe wrażenie. Izabela i Michał zastanawiają się, co robić. Ostatecznie jednak decydują się zaufać swoim doradcom i kupić akcje.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.