Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1392

Na Wspólnej 9

Roztoccy czekają na potwierdzenie, że operacja Antosi się udała. Zimiński jest na skraju wyczerpania nerwowego. Zuza nie przyjmuje propozycji ugody ze strony swojego szefa.

Na Wspólnej 1392 - opis odcinka

Adwokat oznajmia Zuzie, że rozmawiał z jej byłym szefem, który zgadza się wypłacić jej półroczną odprawę. W zamian za to dziewczyna musiałaby obiecać, że nie wniesie sprawy do sądu. Zdaniem mecenasa takie rozwiązanie jest dla niej bardzo korzystne. Ku jego zdumieniu Zuza stanowczo odrzuca jego propozycję. Tłumaczy, że nie chodzi jej o pieniądze, ale o satysfakcję za to, że została bezprawnie zwolniona. Adwokat daje do zrozumienia, że unoszenie się honorem nie przyniesie jej żadnych wymiernych korzyści. A jeśli tak bardzo zależy jej na sprawiedliwości, powinna się zwrócić do Krajowego Centrum do spraw AIDS. Zuza, oburzona jego podejściem do sprawy, reguluje należność za konsultacje i rezygnuje z usług mecenasa. Kamil uświadamia żonie, że wokół procesu może się zrobić szum i będzie narażona na wiele nieprzyjemności. Zuza tłumaczy mu, że chce żyć normalnie i nie zamierza ukrywać się całe życie. Dzwoni do prawniczki z Krajowego Centrum ds. AIDS i przedstawia swoją sytuację. Wygląda na to, że jej sprawa wcale nie jest beznadziejna. Zuza umawia się z prawniczką na spotkanie.

Halinka oznajmia Zimińskim, że dzisiaj idzie do kliniki na zdjęcie opatrunków. Prosi Dankę, żeby towarzyszyła jej w tej ważnej chwili. Nie może się doczekać, kiedy pokaże mężowi swoje odmienione oblicze. Marek nie posiada się z radości, że w końcu uwolni się od gadatliwego gościa. Danka wraca jednak do domu w towarzystwie zapłakanej przyjaciółki. Dębkowa za nic nie chce odsłonić swojej twarzy, która po zdjęciu szwów jest opuchnięta i sina. Zimińska powtarza jej słowa lekarza, który twierdził, że te wszystkie objawy są normalne i znikną po kilku dniach. Halinka w to nie wierzy. Nie chce pokazywać się w tym stanie nikomu, a zwłaszcza mężowi. Marek jest załamany, kiedy dociera do niego, że Dębkowa znowu u nich zamieszka. Danka, na osobności, z wyrzutem mówi mężowi, że powinien okazać odrobinę współczucia. Zimiński traci cierpliwość. Pakuje swoje rzeczy i oznajmia, że wynosi się do Stefana.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.