Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1391

Na Wspólnej 9

Stan Sebastiana po operacji jest krytyczny. Burzyński grozi Jerzemu sądem, jeśli ten nie dokończy jego biografii. Czy Ewa i Żaneta dadzą się oszukać nieuczciwemu pośrednikowi?

Na Wspólnej 1391 - opis odcinka

Cezary Małecki mówi swojemu wspólnikowi, że Ewa i Żaneta są tak naiwne, że bez trudu uda mu się je omotać. Chwilę później zjawia się w biurze podróży. Wręcza umowę współpracy i proponuje, aby już w przyszłym tygodniu zorganizować pierwsze wczasy. Kobiety, choć zaskoczone pośpiechem, decydują się wejść w ten interes. Małecki oznajmia, że ośrodek wczasowy chce otrzymać zapłatę z góry. Prosi o przesłanie pieniędzy na jego konto, a on zajmie się dalszymi formalnościami. Ewa i Żaneta proszą o kopię dokumentu potwierdzającego jego współpracę z ośrodkiem. Małecki wyjaśnia, iż zupełnie zapomniał o tej ważnej sprawie. Nalega, żeby zadzwoniły do ośrodka wczasowego. Połączenie odbiera jego kolega, czekający w aucie zaparkowanym przy Wspólnej. Podaje się za kierownika ośrodka i potwierdza, że Cezary Małecki współpracuje z jego placówką. Mimo to kobiety mają wątpliwości. Żaneta sugeruje przyjaciółce, żeby skontaktowała się z Borysem i zasięgnęła jego opinii. Ewa kategorycznie odmawia. Decyduje się podjąć współpracę z Małeckim. Pod wieczór Cezary dzwoni do biura. Jest bardzo zadowolony, kiedy dowiaduje się, że oferta cieszy się powodzeniem. Wraz z kolegą opijają sukces.

Dudek cieszy się, że jego nieszczęsna przygoda z Burzyńskim dobiegła końca. Wyznaje żonie, że biografie nie są jego domeną. Ku jego zaskoczeniu Mieczysław, w towarzystwie narzeczonej, zjawia się u niego. Laura, nieco zawstydzona, wyznaje pisarzowi, że skopiowała jego dzieło na pen drive’a. Zdaniem Burzyńskiego jest to znak, że jego biografia powinna ukazać się w księgarniach. Dudek oznajmia, że nie będzie kończył książki. Biznesmen jest kompletnie zaskoczony. Gdy wszystkie inne argumenty zawodzą, pokazuje pisarzowi umowę, zgodnie z którą może pociągnąć go do odpowiedzialności finansowej. Laura prosi Jerzego, aby przemyślał swoją decyzję i nie odbierał czytelnikom możliwości zapoznania się z tak wartościową pozycją. Dudek jest załamany. Nie chce ośmieszyć się przed czytelnikami i krytykami. Izabela uważa, że mąż niepotrzebnie dramatyzuje i zabiera się do czytania biografii Burzyńskiego. Lektura całkowicie ją pochłania. Uważa, że byłaby z tego niezła powieść obyczajowo–sensacyjna. Sugeruje mężowi, aby przesłał ją swojemu wydawcy.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.