Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1390

Na Wspólnej 9

Trwa operacja przeszczepu nerki Sebastiana dla Antosi. Komputer Dudka nie działa - czyżby jego nowe dzieło przepadło? Emilka chce zaprosić do domu nowych rodziców swojego dziecka.

Na Wspólnej 1390 - opis odcinka

Nadchodzi dzień, w którym Dudek ma oddać biografię. Laura przychodzi, aby go wesprzeć. Jerzy tłumaczy, że zostało mu do napisania zaledwie parę stron i sam da sobie radę. Laura, korzystając z jego nieuwagi, kopiuje książkę na pen drive’a. Chwilę potem oznajmia, że musi już iść, aby przekazać narzeczonemu radosne wieści. Dudek kończy swoje dzieło. Kiedy pojawia się Burzyński, Jerzy mówi mu, że właśnie ukończył książkę. Próbuje pokazać efekty swojej pracy, ale okazuje się, że przypadkiem zalał swój komputer kawą. Mieczysław wpada w furię. Wygraża przerażonemu Dudkowi. Sinieje ze złości, kiedy okazuje się, że pisarz nie zrobił kopii zapasowej. Ledwo trzymając się na nogach sięga do kieszeni. Dudek jest pewien, że Mieczysław zaraz wyciągnie spluwę. Ten sięga jednak po tabletki na uspokojenie. W tym momencie Bułka przynosi Dudkowi jakieś dokumenty do podpisania. Jerzy tłumaczy, że nie ma czasu, bo pracuje nad biografią Burzyńskiego. Wydawca wyjaśnia przyjacielowi, że Burzyńskiego zamknęli. Bułka stwierdza z całą pewnością, że gość Jerzego, to wcale nie jest ten słynny gangster Burzyński. Po wyjściu wydawcy Dudek próbuje ustalić fakty. Oddycha z ulgą, kiedy potwierdza się, że mężczyzna rzeczywiście nie jest tym, za kogo go uważał. Całkowicie wyluzowany radzi Burzyńskiemu, żeby zabrał laptopa do serwisu i spróbował odzyskać dane.

Antosia boi się czekającej ją operacji. Roztoccy tłumaczą jej, że to niezbędne, aby była w pełni zdrowa. Lekarz oznajmia im, że wszystko idzie zgodnie z planem i niebawem nerka będzie w klinice. Jakiś czas później przychodzi, aby zabrać dziewczynkę na blok operacyjny. Antosia jest przerażona. Roztoccy nie potrafią ukryć przed nią, że także są bardzo zdenerwowani. Po długim czasie oczekiwania, Weronika jest coraz bardziej niespokojna. Dzwoni do drugiej kliniki, aby dowiedzieć się o stan Sebastiana, lecz nie udaje jej się uzyskać żadnych informacji. Adam nie może darować sobie złośliwego komentarza, gdy dowiaduje się, że Petrus przed operacją prosił jego żonę o przebaczenie. Weronika uważa, że mąż jest niesprawiedliwy. Po wielu godzinach lekarz oznajmia rodzicom Antosi, że operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Roztoccy są bardzo szczęśliwi. Weronika dostaje telefon ze szpitala, w którym leży Sebastian. Okazuje się, że coś poszło nie tak. Roztocka natychmiast jedzie do Petrusa.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.