Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1357

Na Wspólnej 8

Badania wykazały, że Antosia nie ma jednej nerki! Honorata jest przekonana, że musi schudnąć! Przemek złożył zeznania na korzyść Daniela - ale dlaczego nie odbiera telefonów?!

Na Wspólnej 1357 - opis odcinka

Badanie USG wykazuje, że Antosia urodziła się z anatomiczną wadą i ma tylko jedną nerkę. Lekarz oznajmia Roztockim, że ich córka ma schyłkową niewydolność nerki. Aby nie dopuścić do zatrucia organizmu, trzeba przeprowadzać dializę. Do czasu transplantacji Antosia będzie musiała poddawać się temu zabiegowi kilka razy w tygodniu. Jednocześnie lekarz informuje Roztockich, że na organ trzeba z reguły długo czekać, co przy stanie ich córki może być bardzo ryzykowne. Dodaje, że najlepsze rezultaty daje przeszczep nerki od kogoś z rodziny, jeżeli tylko pozwala na to zgodność tkankowa. Weronika niezwłocznie postanawia poddać się stosownym badaniom. Roztoccy są zrozpaczeni, starają się jednak nie okazywać smutku przed Antosią. Dziewczynka zostaje poddana zabiegowi dializy. Okazuje się, że będzie musiała zostać jeszcze kilka dni w szpitalu, gdyż trzeba sprawdzić jak jej organizm reaguje na zabiegi.

Daniel dostaje wezwanie na komendę. Andrzej jedzie z synem na komisariat. Przemek wychodzi właśnie z przesłuchania. Jest zmieszany i szybko kieruje się do wyjścia nie zamieniając z Danielem ani słowa. Policjantka oznajmia Danielowi, że został oczyszczony z zarzutów przez jednego ze świadków. Chwali jego postawę, ale ostrzega, aby na przyszłość był bardziej ostrożny. Daniel, po wyjściu z komendy, przeprasza ojca, że napędził mu stracha. Andrzej przyznaje, że zachowanie syna było nierozważne, ale już przeszła mu złość. Daniel mówi Oli, że Przemek okazał się jednak dobrym kumplem i zeznał prawdę. Dodaje, że próbował dodzwonić się do niego, ale ten nie odbiera telefonu. Jakiś czas później dowiaduje się, że Przemek został pobity do nieprzytomności i leży w szpitalu.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.