Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1285

Na Wspólnej 8

Czarna pomaga Emilce wybrnąć z kłopotliwej sytuacji. Ojciec Maćka jest wdzięczny Danucie za uratowanie życia jego synowi. Sobczak przyjmuje posadę w Wiedniu. Oksana potrzebuje pomocy Borysa.

Na Wspólnej 1285 - opis odcinka

Danuta składa wymówienie. Dyrektor nalega, żeby przemyślała jeszcze swoją decyzję. Z wielkim uznaniem wyraża się o jej profesjonalizmie i zapewnia, że będzie ją wspierał, jeśli pojawią się jakieś kłopoty w związku ze sprawą Maćka. Zimińska wyznaje, że straciła wiarę w to, co robi i nie widzi dla siebie przyszłości w zawodzie nauczyciela. Z ciężkim sercem żegna się ze swoimi uczniami. Jedna z dziewcząt pyta ją, czy wie, co się dzieje z Maćkiem. Danuta zaprzecza. Zbyszek jest zły, że przyjaciółka podjęła decyzję o odejściu ze szkoły. Jego zdaniem niesłusznie obwinia się o to, co się stało. W domu Zimińskich zjawia się ojciec Maćka. Dziękuje Danucie za uratowanie życia jego synowi. Ma do siebie żal, że odkąd chłopak przeprowadził się z Grójca do stolicy, poświęcał mu niewiele czasu. Teraz zamierza zabrać syna z powrotem do rodzinnego miasta. Jest przekonany, że gdyby żyła jego żona, nie doszłoby do tragedii. Nie ma pojęcia, co popchnęło Maćka do próby samobójczej. Mówi Danucie, że do końca życia nie będzie w stanie odwdzięczyć się jej za to, co zrobiła. Zimińska jest poruszona jego słowami.

Borysowi jest przykro, że zawiódł Ewę, która liczyła na jego wsparcie finansowe. Prosi o wybaczenie i proponuje, że po południu odwiezie ją do ośrodka. Ewa udaje się do Romana i nieśmiało prosi go o pożyczenie pieniędzy na opłacenie ośrodka rehabilitacyjnego dla Igora. Hoffer bez wahania zgadza się pożyczyć jej potrzebną sumę. W szpitalu Ewa spotyka Leszka, który wręcza jej kopertę z pieniędzmi. Ewa jest bardzo wzruszona. Mówi Leszkowi, że jest wspaniałym ojcem. Chwilę później dzwoni do Borysa i prosi, aby wieczorem przyjechał po nią do ośrodka. Orłow, po całym dniu załatwiania formalności urzędowych, odwozi Oksanę do domu. Krajewska wyznaje mu, że jest jeszcze zbyt słaba, aby wspierać Aleksa. Błaga Borysa, żeby na tę jedną noc został u niej w domu.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.