Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1261

Na Wspólnej 8

Jerzy czuje się dotknięty „recenzją” Izabeli. Zdaniem Marii radny Cieślik załatwia sobie poparcie wyborcze kosztem jej męża. Ludwika namawia syna, żeby darował Emilce dług.

Na Wspólnej 1261 - opis odcinka

Izabela, po lekturze esejów męża, wyznaje, że na obecnym etapie swojego życia wolałaby coś lżejszego i że bardziej podobały się jej powieści, które pisał kiedyś. Jerzy czuje się dotknięty jej słowami. Jest niepocieszony, kiedy na dodatek okazuje się, że Izabela nie może iść z nim na spacer, gdyż podpisuje dziś ważny kontrakt. Zastrzega, że po południu jest umówiony z wydawcą i tłumaczem, który ma przełożyć jego eseje na język czeski. Brzozowska zapewnia, że wróci do tego czasu. Nie udaje jej się dotrzymać obietnicy i wraca późnym popołudniem. Przeprasza Jerzego i obiecuje, że jutro da mu dyspensę na cały dzień. Dudek, zrezygnowany oznajmia, że tłumacz i tak już wyjechał. Wieczorem próbuje porozmawiać z żoną. Zamiast rzeczowej rozmowy miedzy małżonkami dochodzi do sprzeczki. Izabela kończy ją tłumacząc, że jest bardzo zmęczona i musi natychmiast położyć się spać.

Włodek pokazuje żonie gazetę z artykułem o Wspólnej. Według dziennikarzy głównym motorem zmian na tej ulicy jest radny Cieślik. Maria daje mężowi do zrozumienia, że mężczyzna robi sobie kampanię wyborczą jego kosztem. Włodek nie widzi w tym problemu, gdyż jest przekonany, że radnemu, tak jak i jemu, chodzi o dobro dzielnicy. Popołudniu w barze zjawia się Cieślik. Wyjaśnia, że chciałby zrobić coś z zaniedbanym placem zabaw na Wspólnej i potrzebuje wsparcia społecznego. Włodek zgadza się zadziałać w tej sprawie. Maria jest oburzona, kiedy dowiaduje się, że mąż zbiera podpisy pod petycją o zlikwidowanie placu zabaw. Zięba tłumaczy, że już wkrótce na jego miejscu powstanie wspaniały ogródek jordanowski. Żona nie podziela jego optymizmu.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.