Na Wspólnej 1001-1500

odcinek 1087

Na Wspólnej 7

Adela prosi Jerzego o pomoc. Oksana i Borys wyjaśniają sobie sprawy, dotyczące ich związku. Roman sądzi, że Orłow zdradza Ewę.

Na Wspólnej 1087 - streszczenie
Dziekan oskarża Dudka o romans ze studentką

Izabela robi mężowi wymówki, że niepoważnie podchodzi do kwestii wynajęcia gosposi. Jerzy obiecuje zająć się tym po wykładzie. Przed uczelnią zaczepia go Adela. Wyznaje, że została zwolniona z pracy i nie ma pieniędzy na opłacenie czesnego. Prosi, żeby Jerzy wstawił się za nią u dziekana. Dudek jest zaskoczony jej bezpośredniością. Później spotyka się z przełożonym i informuje go, że przez najbliższy tydzień nie będzie mógł prowadzić zajęć, bo został zaproszony na targi książki do Budapesztu. Przy okazji relacjonuje mu sytuację Adeli. Dziekan nie zgadza się na zwolnienie Adeli z opłat i jest przekonany, że Jerzy ma romans ze swoją studentką. Dudek gwałtownie zaprzecza. Tłumaczy, że Adela, oczekując pochwał, nieustannie zamęcza go swoją mierną twórczością. Dziewczyna jest załamana, że nie będzie mogła dłużej uczestniczyć w kursie. Jerzy stanowczo oznajmia, że nie może poświęcić jej więcej uwagi, bo sam ma problem. Wyjaśnia, że jeśli nie znajdzie pomocy domowej, żona zrobi mu awanturę. Izabela dowiaduje się, że mąż znowu nie poszedł do agencji w sprawie zatrudnienia gosposi. Jest coraz bardziej poirytowana jego postawą.

Za Borysem ciągnie się przeszłość..

Borys dzwoni do Oksany. Proponuje, żeby spotkali się i spokojnie porozmawiali o tym, co zaszło w przeszłości. Umawiają się w restauracji. Krajewska oddaje Borysowi pierścionek zaręczynowy, który kiedyś dostała od niego. Oboje są zadowoleni, że w końcu zamknęli sprawę swojego dawnego związku. Kiedy Orłow pyta o wiek Aleksa, Krajewska kłamie, że syn ma dziesięć lat. Dodaje, że ma poukładane życie i zależy jej na szczęściu rodziny. Orłow zapewnia, że nie żywi już do niej żadnych uczuć. Na pożegnanie przyjacielsko przytulają się do siebie.

Roman zauważa Borysa z inną kobieta...

Roman, zgodnie z obietnicą, pomaga Honoracie przy wyborze nowego auta. Po wizycie w komisie samochodowym ustalają, że najlepiej będzie, jeśli Leśniewska chwilę wstrzyma się z zakupem. Roman proponuje, aby coś przekąsili. W restauracji, przy jednym ze stolików, zauważa Borysa i Oksanę. Odnosi wrażenie, że są bardzo w zażyłych stosunkach. Wyjaśnia Honoracie, że przypatruje się mężczyźnie, dla którego rzuciła go żona a teraz on zdradza ją z inną. Potem z rosnącą irytacją obserwuje jak Oksana i Borys przytulają się do siebie.

Na Wspólnej 1001-1500 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „Na Wspólnej 1001-1500" oglądaj online na platformie VOD player.pl.