Chyłka

sezon 5 odcinek 1

Chyłka - oskarżenie

Pobita i nieprzytomna Chyłka trafia do szpitala sprzed gmachu sądu. U jej boku czuwa Kordian. Prawniczka powoli dochodzi do siebie, gdy otrzymuje tajemniczą wiadomość od księdza Mieleszko, który twierdzi, że to sprawa życia i śmierci. Ponadto powołuje się na znajomość z matką prawniczki. Ksiądz Mieleszko namawia Chyłkę do podjęcia się obrony Tesarewicza – opozycjonisty skazanego przed laty za morderstwo czwórki dzieci. Śledztwo jest już od dawna zamknięte, a skazany odsiaduje wyrok w więzieniu. Mieleszko jest jednak pewny, że sprawca nie został ujęty,  a za kratami przebywa niewinny człowiek. Sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana, gdy okazuje się, że jedna z ofiar mordercy żyje. W tej sytuacji śledztwo musi zostać wznowione.

Chyłka jest zdecydowana, by podjąć się obrony Tesarewicza, czemu sprzeciwia się Żelazny. Ze sprawą okazuje się związany również Langer. Czy w tej sytuacji prawniczka ma jakiekolwiek szanse na wygraną?

Oglądaj online wszystkie odcinki serialu w player.pl także w 4K!

„Chyłka – Oskarżenie” - opis fabuły

Mecenas Chyłka dochodzi do siebie po brutalnym ataku. Obowiązki jednak nie dają o sobie zapomnieć. Ksiądz Mieleszko dzwoni do prawniczki, by namówić ją do przyjęcia sprawy, która wydaje się być rozwiązana już od wielu lat. Tesarewicz, działacz opozycji, odsiaduje wyrok za brutalne morderstwo czwórki dzieci. Mieleszko twierdzi, że mężczyzna jest niewinny i namawia Chyłkę, by pomogła wyciągnąć go z więzienia. Czy uda się wznowić śledztwo i znaleźć nowe dowody?

W tym samym czasie do kraju wraca Langer junior. W wyniku jego intryg sprawa, którą zajmuje się Chyłka, komplikuje się coraz bardziej. W niebezpieczeństwie znajduje się również Kordian. Niespodziewanie Oryński zostaje zatrzymany przez policję. Trafia do aresztu, gdzie już czeka na niego Siwowłosy…

„Chyłka – Oskarżenie” - obsada i twórcy

W obsadzie znaleźli się: Magdalena Cielecka („Belle Epoque”), Filip Pławiak („Nielegalni”), Jakub Gierszał, Piotr Żurawski, Ireneusz Czop, Olga Bołądź, Szymon Bobrowski („Lekarze”, „Magda M.”), Jerzy Schejbal, Nikodem Rozbicki, Szymon Piotr Warszawski, Cezary Pazura, Jacek Poniedziałek i inni.

Producentką serialu z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym Aktiv Media – Violetta Furmaniuk-Zaorska. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy – Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Natalia Bednarska. Reżyserują Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel.

„Chyłka – Oskarżenie” - ekranizacja prozy

To czwarta ekranizacja prozy Remigiusza Mroza, pisarza, którego twórczość stanowi fenomen literacki ostatnich lat. Autor bestsellerowych kryminałów stworzył postać pani mecenas, która swoją inteligencją, uporem i ciętym dowcipem potrafi zwyciężyć w każdym prawniczym pojedynku. Wszystkie cztery sezony zostały wyprodukowane z myślą o platformie Player.

Chyłka – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Magdalena Cielecka została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Aktorka”.

Chyłka – Zaginięcie - World Media Festival

World Media Festival to międzynarodowy festiwal promujący i nagradzający twórców, podczas którego doceniane są najlepsze produkcje telewizyjne oraz filmowe w Europie. W tym roku srebrna statuetka powędrowała do twórców serialu „Chyłka-Zaginięcie”.

„Chyłka” - gdzie oglądać?

Wszystkie sezony serialu „Chyłka” oglądaj na platformie VOD player.pl.