Uwaga!

odcinek 6896

Uwaga!

Rzetelne informacje, wstrząsające reportaże i rozrywka na najwyższym poziomie. 25 lat temu, 3 października 1997 roku, wystartowała telewizja TVN.


Historie naszych widzów czasami w zaskakujący sposób splatają się z historią naszej stacji.
- Wpadłam na pomysł, że skoro jest radioterapia i chemioterapia, to u mojej chorej na raka mamy zastosuję szczęścioterapię – mówi Dagmara Polańska. I tłumaczy: - Co rano oglądam Dzień Dobry TVN i postanowiłam wysłać do nich wiadomość. Napisałam, że mama jest chora na raka i stosuję szczęścioterapię i że bardzo mi zależy, żeby przyjechał „Dzień dobry, tu kurier”. Ale żeby koniecznie to była pani Dorota Wellman. Mama ją uwielbia, oglądała z nią każdy program.


Takie spotkanie udało się zorganizować.


- W pewnym momencie do naszego stolika idzie kelnerka, niesie wodę na tacy. Ja patrzę, a to moja kochana Dorota – relacjonuje Jolanta Barańczyk, matka pani Dagmary. I dodaje: - Cudowny był czas spędzony z Dorotą. Usłyszałam, że mam się nie poddawać, tylko walczyć z chorobą.
Kilka miesięcy po tym spotkaniu, szczęścioterapia, którą pani Dagmara zorganizowała mamie okazała się skuteczna.


- Pan doktor powiedział, że jest dobrze. Okazało się, że masa guza jest stopiona. Powiedziałam do raka: „Widzisz chamie, jestem złośliwsza od ciebie” – śmieje się pani Jola.


25 lat

Od 25 lat TVN jest obecny w życiu naszych widzów i towarzyszy im w dobrych, a także w trudnych momentach.


- To była pierwsza telewizja, która pokazywała, jak wygląda życie. I TVN zawsze gdzieś jest w naszym życiu – przyznaje Dagmara Polańska.


W naszej ramówce każdy znajdzie coś dla siebie. Miliony widzów, takich jak pani Jola i pani Dagmara, wiedzą, że za każdym razem, kiedy usiądą przed telewizorem i wybiorą TVN, mogą liczyć na wysoką, jakość, tego co zobaczą. A zobaczyć można m.in.:

Mam talent!

- Specyfika Mam talent! jest też taka, że za każdym razem jest inna historia i inny człowiek. Zupełnie inne są też emocje. I każdy, kto do nas przychodzi, oczekuje pełnego zaangażowania w jego historię. Nikt nie może poczuć się odrzucony czy niewysłuchany. Każdy chce być dobrze zrozumiany – opowiada o programie Agnieszka Chylińska, która zasiada w jury Mam talent!


Kuchenne Rewolucje


Kuchenne Rewolucje można oglądać na antenie naszej stacji od 2010 roku.
- Jesteśmy lekarzami restauracji. Wielką kliniką, która ma różne działy i reperuje różne sekcje w restauracjach, żeby zaczęły działać – mówi gospodyni programu Magda Gessler. I dodaje: - Kuchenne Rewolucje to encyklopedia wiedzy o polskich kulinariach. O dobrych lub złych zasadach, o błędach, których nie należy popełniać.


Uwaga!


Uwaga! oraz Superwizjer to wielokrotnie nagradzane programy, których dziennikarze ujawniali opinii publicznej sprawy, o których wiele osób wolałoby zapomnieć.
- Świat się zmienia, a Uwaga! i potrzeby ludzi się nie zmieniają. Zawsze ludzie będą potrzebować jeść i pić, i zawsze będą potrzebować walczyć o swoje. Od tego jest Uwaga! – mówi prowadzący program Ryszard Cebula.


- Myślę, że to, co jest najważniejsze w Uwadze! od samego początku, czyli od 20 lat, to jest sprawczość programu. To znaczy, że potrafimy zmieniać rzeczywistość dla tych ludzi – zaznacza.


Fakty


Od 3 października 1997 roku codziennie wieczorem nadawane są Fakty.


- To niezmiennie jest zaszczyt prowadzić Fakty w TVN i je współtworzyć – podkreśla Anita Werner. I dodaje: - Jeden z naszych kolegów powiedział, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Ja bym powiedziała, że nigdy nie jesteś tak dobry, żebyś nie mógł być lepszy. Każdego dnia ja i nasi koledzy z teamu Faktów staramy się być jeszcze lepsi. Co mi daje motywację? Cały czas są to pasja i widzowie.


Kropka nad i


Monika Olejnik od 25 lat przeprowadza wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej.


- Jeszcze niedawno przychodzili do nas do programu politycy z różnych opcji, a teraz strasznie się boją przychodzić. Boją się trudnych pytań – uważa Monika Olejnik. I dodaje: - Trochę to dziwi, bo na całym świecie w demokratycznych krajach, jak się jest politykiem, to ma się odwagę pójść do dziennikarki czy dziennikarza. Teraz jesteśmy świadkami tego, że niszczy się praworządność, nocami uchwala się buble, które trzeba poprawiać.


Milionerzy


Od 3 września 1999 roku w TVN można oglądać Milionerów. Od początku teleturniej prowadzi Hubert Urbański.


- Wygrałem casting i los skleił mnie z tym formatem. Każdego dnia dziękuję, że tak się stało. To był fart, a tak jak w życiu nie zawsze mam fart, to tutaj miałem – śmieje się prowadzący Milionerów.


Czy czuje się strażnikiem miliona i czy w ogóle cieszy się, kiedy pada główna wygrana?


- Nie jestem żadnym strażnikiem miliona, jeżeli już to jestem dysponentem miliona. I jak ktoś wygra, to się cieszę, wszyscy tutaj się cieszą – przekonuje.


Warner Bros. Discovery


Wiara w to, że nie ma granic w zaskakiwaniu widza naszą kreatywnością jest jeszcze silniejsza, bo staliśmy się częścią Warner Bros. Discovery, wiodącego globalnego koncernu mediowego.


- Nie ma drugiego takiego domu, gdzie pod jednym dachem mamy TVN, HBO, Playera, HBO MAX, TVN24 i CNN. Mamy absolutnie największe hity kina amerykańskiego i polskiego – podkreśla Katarzyna Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN. I dodaje: - Na 25-lecie są życzenia, ale też podziękowania i chciałabym przede wszystkim podziękować widzom. Dlatego, że dla nich istniejemy, przychodzimy do pracy każdego dnia i dla nich tworzymy. Widzowie naprawdę nam odpłacają. Odpłacają sercem, zaangażowaniem, wielką sympatią, którą czujemy często i w wielu sytuacjach.