Uwaga!

odcinek 5620

Uwaga!

Tadeusz Pastyrzak miał 63 lata. Mieszkał w Zagórzu w województwie podkarpackim. Wieczorem 2 lutego zaczął skarżyć się na silny ból brzucha. Niedługo później pacjent zmarł...

 

Uwaga! - opis

„Mama zadzwoniła do mnie z informacją, że tatę boli brzuch. Przyjechałem, podałem mu leki. Był blady, leżał w pozycji embrionalnej. Widać było, że cierpi. Mówił, że nie może oddać moczu ani się wypróżnić” – wspomina Piotr Pastyrzak, syn.

Rodzina bezzwłocznie wezwała pogotowie z Sanoka. Ratownicy medyczni podali mężczyźnie silny lek przeciwbólowy. „Jama brzucha była bolesna, tata był spowolniały. Ratownicy podali fentanyl. Działa sto razy silniej niż morfina” – dodaje pan Piotr. 63-letni ojciec pana Piotra trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku. Według rodziny, z panem Tadeuszem logiczny kontakt był utrudniony. Pomimo podania silnych leków przeciwbólowych mężczyzna dalej cierpiał. Z badań wynikało, że pacjent ma stan zapalny. Na USG znaleziono jedynie niegroźny kamień w woreczku żółciowym. Pomimo opinii chirurga, który zalecił pozostanie pacjenta na oddziale, lekarka, która była na dyżurze uznała, że należy go wypisać do domu.

Bliscy pana Tadeusza bez zastanowienia przewieźli go do szpitala w Lesku - 15 kilometrów od Sanoka. Tam mężczyzna spędził noc. Rano lekarze przekazali mu, że będzie "rodził" kamień i znów wypisali do domu.

Rodzina zmarłego w związku z okolicznościami śmierci ojca złożyła doniesienie do prokuratury. Rodzina pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie. Prokuratura Okręgowa w Krośnie prowadzi śledztwo w tej sprawie – mówi Beata Piotrowicz, Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Nie chcemy przeprosin. Chodzi nam o arogancję, opieszałość, brak empatii i profesjonalizmu, z jakim się spotkaliśmy.

 

Uwaga! - gdzie obejrzeć?

Wszystkie reportaże z programu "Uwaga!" obejrzysz online na platformie VOD player.pl.