Co roku w Niemczech przybywa około tysiąca salafitów – muzułmanów reprezentujących konserwatywny odłam islamu W całym kraju jest ich blisko 11 tysięcy. Według niemieckiego kontrwywiadu kilkaset osób z tej grupy zostało określonych jako gotowych do użycia przemocy. Młodzież najczęściej radykalizowana jest w meczetach. Takim duchowym przywódcą salafitów był imam Abdul Adhim Kamouss. Teraz sam walczy z radykalizacją. - To był proces trwający pięć lat. Jednym z punktów zwrotnych był rozwód z żoną. Przeżyłem emocjonalny kryzys. Zaczęła się we mnie wewnętrzna walka, po raz pierwszy w życiu zadawałem pytania: Czym jest miłość? Czym jest rodzina? – przyznał. O swojej przemianie imam opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.
A to, jak werbowani są terroryści, wyjaśnił w studiu programu ekspert ds. bezpieczeństwa Krzysztof Liedel. - Myślę, że dzisiaj internet jest podstawowym źródłem radykalizacji – zaznaczył specjalista. Co dr Liedel sądzi organizacji przez Polskę i USA konferencji w sprawie sytuacji w Iranie?
Dorota Gardias i Bartek Jędrzejak wybrali się do Zakopanego, gdzie szaleje halny. Prezenterzy w nietypowy sposób przedstawili prognozę pogody.
Nie wszyscy wiedzą, że istnieje różnica między ping pongiem a ping-pongiem, czyli tenisem stołowym. Na czym polega? O tym opowiedział Andrew Baggaley. - W ping pongu paletki mają szorstką powierzchnię. To sport raczej na wytrzymałość, mamy dłuższą wymianę piłki – podkreślił.