Damy i wieśniaczki.PL

sezon 2 odcinek 5

Damy i wieśniaczki. PL

Pochodząca z Łodzi 25 letnia dama Agata od zawsze miała życie usłane różami. Jej pasją jest łyżwiarstwo figurowe, które z sukcesami uprawia od dziecka. Agata na co dzień zajmuje się kreowaniem wizerunku, a także doradza w zakresie urządzania domów i ogrodów. Pracuje też jako fotomodelka.

Kiedy tylko ma ochotę może pozwolić sobie, by czuć się i wyglądać jak księżniczka. Jak odnajdzie się w świecie wieśniaczki, które daleko odbiega od jej sielskiego wyobrażenia na temat realiów na wsi? Jak poradzi sobie z ciężką pracą, dojmującym chłodem i brakiem pomocy ze strony męża wieśniaczki?

Wieśniaczka Basia  mieszka z mężem i 5 dzieci w Dochowie koło Słupska. Jej życie nie jest łatwe. Dwupokojowe mieszkanie wymaga remontu, w łazience nie ma ciepłej wody, a w dziecięcym pokoju brakuje ogrzewania. Ograniczony budżet domowy zmusza Basię do zaciągania pożyczek nawet na podstawowe produkty takie jak chleb, wędliny czy pampersy. Dzieci są na pierwszym planie, a o sobie Basia nie ma nawet możliwości pomyśleć. Pobyt w Łodzi to będzie jej pierwszy wyjazd z domu od prawie 10 lat. Jak odnajdzie się w miejskiej rzeczywistości? Czy uda się jej odnaleźć utraconą kobiecość? Czy z chłopczycy przemieni się w Damę?