Damy i wieśniaczki.PL

sezon 3 odcinek 1

Damy i wieśniaczki. PL 3

Dwie kobiety z dwóch krańcowo różnych światów zamienią się rolami i życiem. Po trzech dniach okaże się czy do bycia damą wystarczy mieć złotą kartę kredytową w portfelu,  czy potrzeba czegoś więcej. DAMY I WIEŚNIACZKI.PL to program pełen kontrastów i emocjonalnych doświadczeń dla obu stron. Najnowsza edycja programu zrealizowana jest z polkami i w Polsce!

Dziennikarka, konferansjerka, a z zamiłowania fotomodelka i hostessa to dama z Warszawy - Żaneta Bednarska. Jest singielką i potrafi o siebie zadbać. Żyje bogato pozwala sobie na wszystko o czym zapragnie. Garderoba wypchana po brzegi, a niej nie jedna piękna i błyszcząca sukienka. W opozycji poznajemy wieśniaczkę z Rudy Śląskiej. Druga bohaterka może pochwalić się nieprzeciętną zaradnością. Na co dzień ciężko pracuje w gospodarstwie, a ponadto jest złotą rączką, kiedy jej mąż jest rozjazdach. Pracuje jako kierowca TIRa i często go nie ma.  Do tego Martyna zajmuje się trójką dzieci. Jedynie co dla siebie zrobi to rano umyje twarz mydłem. Teraz czeka ją trzy dniowa wycieczka i przygoda w stolicy.

Bogate, pewne siebie i zadbane polskie damy, pojadą się na głęboką prowincję. Niektóre z nich po raz pierwszy w życiu. Tam czeka je ciężka, fizyczna praca, wstawanie z kurami i bieda na każdym rogu. Zderzone z codziennymi problemami życia na wsi, będą próbowały opanować sytuację. W tym świecie nikt im nie zaserwuje na obiad sushi. Jak w tych warunkach damy poradzą sobie z gotowaniem dla wielodzietnej rodziny? Czy przeżyją kilka dni bez bieżącej wody i łazienki? 
W tym samym czasie dziewczyny z prowincji, które na co dzień ledwo wiążą koniec z końcem, zasmakują luksusu. Życie na bogato to ostatnia rzecz, której się spodziewały. Czy drogie kosmetyki, apartamenty i markowe ubrania zrobią na nich wrażenie? Jak odnajdą się w wielkomiejskim życiu?