1na1. Walka na style

odcinek 4

1 na 1 Walka na style

W czwartym odcinku programu „1na1. Walka na style”, Karol Bedorf i Tomasz Oświeciński przybliżą nam kolejne dwie sztuki walki, które w kulminacyjnym momencie, skonfrontują się ze sobą. Wygrany przechodzi dalej, przegrany wraca do domu.

W czwartej, ostatniej parze ćwierćfinałowej naszego turnieju, zmierzą się reprezentanci dwóch stójkowych stylów. Losowanie par złożyło się tak, że będziemy mogli zobaczyć niesamowite starcie, gdzie odpowiemy na pytanie, co sieje większe spustoszenie – ręce, czy nogi? Oznacza to więc, że w tym odcinku zmierzą się: bokser i zawodnik taekwondo. Obie dyscypliny są popularnymi  sportami olimpijskimi. Pierwszym ze śmiałków będzie Mateusz Lis z Poznania, który od lat skupia się na pięściarstwie. Boks to sport walki, którego nie trzeba przedstawiać. Zawodnicy tej dyscypliny słyną z piekielnie silnego uderzenia, a przez fakt, iż do walki używają tylko pięści, techniki te mają dopracowane do perfekcji. Naprzeciw boksera stanie Radosław Zazulak z Wrocławia, który od ponad 10-ciu lat skupia się na trenowaniu taekwondo i osiągnął w nim bardzo dużo. Wielokrotne mistrzostwo Polski tytuły na arenie międzynarodowej to wizytówka i gwarancja wysokiego poziomu Radka. Taekwondo ITF to dyscyplina walki, która najwyżej rozwinęła umiejętności kopania, jednak wykorzystuje też techniki ręczne. Zawodnicy taekwondo słyną z niesamowicie efektownych technik z użyciem nóg i bardzo mocnego kopnięcia.

Prócz mocno wyczekiwanej walki, nasi prowadzący – Tomasz Oświeciński i Karol Bedorf – odwiedzą naszych zawodników u nich w klubach, by zobaczyć jak trenują, jak się przygotowują pod rywala reprezentującego całkowicie odmienny styl walki. Poznamy trenerów, ich podejście, klubowych kolegów i zgłębimy tajniki obu prezentowanych w odcinku sztuk walki. Nie zabraknie również pokazania kilku charakterystycznych technik dla tych dyscyplin. Każdy zawodnik pochwali się też swoimi najmocniejszymi stronami.

Jak przebiegnie bezpośrednia konfrontacja boksu i taekwondo ITF? Która sztuka walki okaże się skuteczniejsza? Co lepiej trenować? Na te pytania odpowie walka dwóch utytułowanych zawodników, których style różnią się, jak mało który!