1na1. Walka na style

odcinek 3

1 na 1 Walka na style

W trzecim odcinku programu „1na1. Walka na style”, Karol Bedorf i Tomasz Oświeciński przybliżą nam kolejne dwie sztuki walki, które w kulminacyjnym momencie, skonfrontują się ze sobą. Wygrany przechodzi dalej, przegrany wraca do domu.

W trzeciej parze ćwierćfinałowej naszego turnieju, zmierzą się reprezentanci dwóch kompletnie od siebie różnych stylów walki. Pierwszym z nich będzie Kacper Kozak z Rzeszowa, który 12 lat skupiał się na karate. Ta sztuka walki to chyba najpopularniejszy sport tego typu, trenowany na całym świecie. Karate to typowo stójkowy sport walki, który polega głównie na technikach kopanych i uderzeniach pięściami. Naprzeciw karateki stanie Paweł Wojda z Warszawy, który od lat skupia się na trenowaniu sumo i osiągnął w nim wiele, choćby mistrzostwo Polski i Europy. Sumo polega na doprowadzeniu do wywrócenia rywala na ziemię lub wypchnięcia go poza mate. Można przy tym używać uderzeń rękoma. Najważniejsza jednak jest praca balansem ciała i wykorzystanie siły naporu przeciwnika przeciwko niemu samemu.

Prócz mocno wyczekiwanej walki, nasi prowadzący – Tomasz Oświeciński i Karol Bedorf – odwiedzą naszych zawodników u nich w klubach, by zobaczyć jak trenują, jak się przygotowują pod rywala reprezentującego całkowicie odmienny styl walki. Poznamy trenerów, ich podejście, klubowych kolegów i zgłębimy tajniki obu prezentowanych w odcinku sztuk walki. Nie zabraknie również pokazania kilku charakterystycznych technik dla tych dyscyplin. Każdy zawodnik pochwali się też swoimi najmocniejszymi stronami.

Jak przebiegnie bezpośrednia konfrontacja karate i sumo? Która sztuka walki okaże się skuteczniejsza? Co lepiej trenować? Na te pytania odpowie walka dwóch utytułowanych zawodników, których style różnią się, jak mało które!