1na1. Walka na style

odcinek 2

1 na 1 Walka na style

W drugim odcinku programu „1na1. Walka na style”, Karol Bedorf i Tomasz Oświeciński przybliżą nam kolejne dwie sztuki walki, które w kulminacyjnym momencie, skonfrontują się ze sobą. Wygrany przechodzi dalej, przegrany wraca do domu.

W drugiej parze ćwierćfinałowej naszego turnieju, zmierzą się reprezentanci dwóch kompletnie od siebie różnych stylów walki. Pierwszym z nich będzie Patryk Jagłowski z Gdańska, który 6 lat trenuje muay thai, czyli tajski boks. Jest to najbardziej hardcorowa odmiana kickboxingu, w której prócz ciosów pięściami i kopnięć, dopuszcza się używanie niszczycielskich uderzeń kolanami i łokciami. Patryk, mimo młodego wieku jest utytułowanym kickboxerem i nadzieją tego sportu w Polsce. Naprzeciw niego stanie Tomasz Kwiatkowski z Gliwic, który od 16 lat skupia się na trenowaniu judo i osiągnął w nim wiele medali mistrzostw Polski i nie tylko. Judo polega na dążeniu do zwarcia, chwytaniu i rzucaniu rywalem. Dostępne są również techniki kończące, które poprzez założenie dźwigni pozwalają zakończyć walkę przed czasem.

Prócz mocno wyczekiwanej walki, nasi prowadzący – Tomasz Oświeciński i Karol Bedorf – odwiedzą naszych zawodników u nich w klubach, by zobaczyć jak trenują, jak się przygotowują pod rywala reprezentującego całkowicie odmienny styl walki. Poznamy trenerów, ich podejście, klubowych kolegów i zgłębimy tajniki obu prezentowanych w odcinku sztuk walki. Nie zabraknie również pokazania kilku charakterystycznych technik dla tych dyscyplin. Każdy zawodnik pochwali się też swoimi najmocniejszymi stronami.

Jak przebiegnie bezpośrednia konfrontacja muay thai i judo? Która sztuka walki okaże się skuteczniejsza? Co lepiej trenować? Na te pytania odpowie walka dwóch utytułowanych zawodników, których style różnią się, jak mało które!