1na1. Walka na style

odcinek 1

1 na 1 Walka na style

W pierwszym odcinku programu „1na1. Walka na style”, Karol Bedorf i Tomasz Oświeciński rozlosują pary turniejowe, w których zawodnicy stoczą swoje pierwsze walki. Wygrany przechodzi dalej, przegrany wraca do domu. Po losowaniu skupimy się na pierwszej parze ćwierćfinałowej, której to walka zwieńczy odcinek.

W pierwszej walce naszego turnieju zmierzą się reprezentanci dwóch kompletnie od siebie różnych stylów walki. Pierwszym z nich będzie Marian Kłosowski ze Szczecina, który 8 lat trenuje brazylijskie jiu-jitsu. Jest to sztuka walki w parterze – czyli na ziemi -  która polega na chwytaniu przeciwnika, oraz szukaniu możliwości założenia dźwigni lub duszenia. Marian jest bardzo utytułowanym zawodnikiem brazylijskiego jiu-jitsu. Naprzeciw niemu stanie Dawid Czyżyk z Płocka, który od 5 lat skupia się na trenowaniu starochińskiej sztuki walki sanda. Jest to połączenie kickboxingu z obaleniami, wycinaniem, kopnięciami. W tej sztuce walki najważniejsze jednak jest spowodowanie wypchnięcia przeciwnika poza arenę walki, używając uderzeń, kopnięć i wycięć. Dawid jest tegorocznym zdobywcą Pucharu Polski oraz wicemistrzem Polski w Sanda.

Prócz mocno wyczekiwanej walki, nasi prowadzący – Tomasz Oświeciński i Karol Bedorf – odwiedzą naszych zawodników u nich w klubach, by zobaczyć jak trenują, jak się przygotowują pod rywala reprezentującego całkowicie odmienny styl walki. Poznamy trenerów, ich podejście, klubowych kolegów i zgłębimy tajniki obu prezentowanych w odcinku sztuk walki. Nie zabraknie również pokazania kilku charakterystycznych technik dla tych dyscyplin. Każdy zawodnik pochwali się też swoimi najmocniejszymi stronami.

Jak przebiegnie bezpośrednia konfrontacja sandy i brazylijskiego jiu-jitsu? Która sztuka walki okaże się skuteczniejsza? Co lepiej trenować? Na te pytania odpowie walka dwóch utytułowanych zawodników, których style różnią się, jak mało które!