Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 9

Tajemnica zawodowa 2

Trwa proces o odebranie praw rodzicielskich Millerowi. Krystyna reprezentowana przez Madeja wyciąga w sądzie wszystkie brudy z przeszłości i teraźniejszości. Okazuje się, że przez ostatnie tygodnie ktoś Millera śledził na jej zlecenie… Julia próbuje nim wstrząsnąć, bo sam bardziej sobie szkodzi niż Krystyna!

Żurawska zajęta sprawą Millera nie wie, że Wiktor zamierza iść na wojnę z wielkim koncernem winnym śmierci matki Julii, jego byłej żony. Monika próbuje go powstrzymać – taki proces go wykończy. Wiktor może stracić dorobek całego życia.

Kiedy Julia przypadkiem odkrywa, że jej zmarła matka jest częścią tej przerażającej sprawy – jest wstrząśnięta. Ale nie mają dowodów. Pomaga im Tomasz przez dziennikarskie kontakty. Razem z Julią włamują się do fundacji prowadzącej badania kliniczne nad deremcilem – jej szefem był kiedyś Krzysztof. Julia i Tomasz zdobywają dokumenty potwierdzające, że fundacja ukrywała zgony pacjentów biorących udział w badaniu.

Wiktor zbiera poszkodowanych. Szykuje pozew zbiorowy. Do udziału w nim namawia Dominika i Marię Jedlińskich. Aby ruszyć ze sprawą muszą zdobyć dowód, że centrala wielkiego koncernu wiedziała o złych wynikach badania, a mimo to zleciła fundacji kontynuację badania – dla zysku. Czy uda się zdobyć niepodważalny dla prokuratury dowód?