Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 8

Tajemnica zawodowa 2

Przed gmachem ministerstwa zdrowia na oczach kamer zdesperowany człowiek, Dominik Jedliński, dokonuje aktu samospalenia. Na miejscu jest Tomasz, jako dziennikarz, który ratuje mu życie narażając swoje…

Julia z Tomaszem angażują się w sprawę Dominika Jedlińskiego, byłego żołnierza z Afganistanu walczącego o refundację leku dla chorej żony. Niepełnosprawna po udarze Maria Jedlińska została go pozbawiona po tym jak minister wycofał lek z państwowej listy. Tomasz jako dziennikarz próbuje wymusić na ministrze przywrócenie refundacji, co powoduje że zostaje pozwany o zniesławienie. Julia chce bronić Tomasza, który rozpętuje burzę medialną wokół tej sprawy.

Miller znów odreagowuje w barze popijając. Wiktor próbuje przemówić mu do rozumu, ale to tylko drażni Millera wściekłego na cały świat. Pogubiony po wyroku, zaniedbuje życie, córkę. Siostra jego zmarłej żony, Krystyna na pozór spokojnie się temu przygląda. Stara się pomóc. Ale skrzętnie notuje „przewiny” Millera.

Lipska zwraca uwagę na lek, który Maria Jedlińska dostawała w przeszłości w ramach badań klinicznych. Ten sam lek brała matka Julii! Chora na nowotwór zmarła na udar… A ofiar mogło być więcej. Czy Wiktor i Julia staną do walki z wielkim farmaceutycznym koncernem o sprawiedliwość dla ofiar feralnego leku?

Gabriela przesłuchuje Andrzeja, który nie przyznaje się do winy. Zaczyna podejrzewać, że on i Krzysztof mają coś do ukrycia.