Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 7

Tajemnica zawodowa 2

Pobity Andrzej w szpitalu odgrywa niewinną ofiarę. Oskarża Millera o napaść i manipuluje wynikami obdukcji tak, żeby nie było cienia wątpliwości. Lenka jest wstrząśnięta. Spodziewa się, że Julia stanie w obronie taty przeciwko Millerowi.

Miller jest na dołku, gdzie został zatrzymany do wytrzeźwienia. Odwiedza go tam Julia, jako adwokat. Ten nie ma zamiaru niczego ułatwiać. Wściekła Julia zapowiada, że nie pozwoli mu zmarnować życia sobie i Nince! Decyduje się go bronić, czego nie może zrozumieć Lenka. Jak matka może występować przeciwko tacie w takiej sytuacji?!

Okazuje się, że sędzia Piasecki wyznaczony do orzekania w sprawie Millera znany jest z surowych wyroków wobec pijanych policjantów, ponieważ jego syn by kiedyś ofiarą brutalnego przesłuchania przez pijanego funkcjonariusza. Julia uważa, że sędzia może być nieobiektywny i zamierza wyłączyć go z orzekania w sprawie Millera. Wiktor uważa to za zły pomysł – sędzia Piasecki to jego dobry znajomy, jest surowy, ale sprawiedliwy.

Niespodziewanie Julii pomaga Tomasz, który podsuwa jej informacje o synu sędziego Piaseckiego – zdobył je wykorzystując stare dziennikarskie kontakty.

Tymczasem Kinga wychodzi ze szpitala. Julia z pomocą Tomasza przekonują prokurator Gabrielę do tego, by stanęła po ich stronie w apelacji w sprawie ubezwłasnowolnionej Kingi. A Tomasz próbuje zaprosić Julię na randkę, ale ona nie chce teraz związków. On nie odpuszcza. Stara się być dla niej przyjacielem, jest cierpliwy i czeka na okazję.