Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 6

Tajemnica zawodowa 2

Nieprzytomną Ewę próbuje ratować Lipska. Okazuje się, że doszło do zatorowości – Ewa zaniedbała leki po operacji, którą przeprowadził Andrzej, latała samolotami… Umiera w szpitalu. Zaszokowany Miller nocuje z Ninką u Julii. Rano przychodzi tam Andrzej, który uznał Julię za swojego sojusznika… Boleje nad śmiercią Ewy. Miller dostrzega, że Ninka boi się i nie lubi Andrzeja… Dlaczego?

Ninka przyznaje się Julii i Millerowi, że widziała kłótnię mamy z Andrzejem. Mówi, co słyszała – że mama miała kłamać w sprawie Kingi! W połączeniu z informacją, którą dostaje Julia jako pełnomocnik Kingi od jej psychiatry – że Ewa Dobrzyńska leczyła Kingę – rodzi się koszmarne podejrzenie, czy Andrzej jako lekarz Ewy miał coś wspólnego z jej śmiercią?

Siostra Ewy, Krystyna zostaje w Polsce, pomaga Millerowi z Ninką. Próbuje go trzymać w pionie, nalega na wyjazd do Szwecji. Miller nie słucha opętany myślą o zemście na Andrzeju.

Julia występuje jako prawnik Kingi podczas jej wysłuchania przed sądem, który ma orzec, czy ma być ubezwłasnowolniona. Kinga traci panowanie nad sobą, kiedy Litwin w imieniu Tomasza wyciąga jej próbę samobójczą sprzed lat… Kinga reaguje agresją, co potwierdza jej kiepski stan psychiczny. Okazuje się, że Julia wielu rzeczy nie wie o Kindze…