Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 5

Tajemnica zawodowa 2

Po odkryciu fałszywego alibi dla Julii Miller odchodzi z policji. Ma dosyć. Decyduje się wyjechać z Ewą do Szwecji po ślubie. Trwają przygotowania. Julia nie chce się żegnać z nim w gniewie. Prosi więc Millera o pomoc w sprawie Wiktora, którego teraz reprezentuje. Jej ojciec potrącił człowieka na pasach. Okazało się, że rozmawiał w tamtej chwili przez telefon… Mężczyzna pozwał Wiktora i żąda odszkodowania. A Wiktor nie zamierza się na to godzić. Walczy w sądzie z pomocą Julii, dla której ojciec i prawnik nie jest łatwym klientem… Na dodatek przeciwnikiem Julii w sądzie okazuje się Madej, który chce się zemścić na Wiktorze za to, że musiał odejść z kancelarii. Cynicznie wykorzystuje prywatną wiedzę o byłym szefie i coraz bardziej pogrąża go w sądzie.

Zdesperowana Julia prosi Millera, żeby sprawdził poszkodowanego. Oboje postanawiają zaakceptować życie, które układa się inaczej, niż by tego chcieli. Dzięki Millerowi i medycznej wiedzy Miśka – Julia odkrywa, że poszkodowany to oszust nie pierwszy raz wyłudzający pieniądze od bogatych „naiwniaków”.

Andrzej podrzuca w domu Julii kamerkę z rozbitego samochodu Kingi. Policja znajduje ją podczas przeszukania, którego Julia nie ułatwia jako adwokat chroniący tajemnice swoich klientów. Dla prokurator Gabrieli to podejrzane.

Kinga dowiaduje się, że Tomasz pod wpływem Andrzeja rozważa złożenie wniosku o jej ubezwłasnowolnienie. Odkrywa, że są w komitywie. Przerażona prosi Julię o pomoc, chce żeby reprezentowała ją przed sądem i nie dopuściła do tego, żeby Andrzej zamknął jej usta. Dla Julii nie jest to łatwa decyzja, ale Kinga spisuje swoje zeznanie i daje je Julii.

Miller i Ewa biorą ślub, na który przyjeżdża ze Szwecji siostra Ewy, Krystyna (Dorota Chotecka). Nie przepada za Millerem. Uważa, że Ewa robi błąd wychodząc za niego. Czy ma rację?