Tajemnica zawodowa

sezon 2 odcinek 2

Tajemnica zawodowa 2

Prokurator Gabriela w kancelarii rozmawia z Julią, chcąc wybadać, jaki miała udział w sprawie. Wiktor nie ułatwia tego, ale przerywa im nagły wybuch w kamienicy naprzeciwko. Okazuje się, że to gaz. Gabriela widzi, jak Miller przybiega na miejsce zaniepokojony, czy Julia jest cała… Tak dobrze się znają? O co tu chodzi? Wiktor pomaga ukryć bliską relację Millera z jego rodziną. Gdy Gabriela to odkryje, odsuną Millera od śledztwa i będzie miał kłopoty…

W wybuchu gazu zginął mężczyzna. Jego zrozpaczona żona zgłasza się do Julii po poradę prawną. Chodzi o to, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić odszkodowania za śmierć męża podejrzewając samobójstwo przed upływem tzw. okresu karencji. Julia angażuje się w tę sprawę przeciwko prawnikom ubezpieczyciela. Jednak szybko okazuje się, że to jej klientka próbuje wyłudzić odszkodowanie i że ubezpieczyciel ma rację! Kobieta przyznaje się – tak, próbuje dostać pieniądze za śmierć męża, który porzucił ją z przewlekle chorym dzieckiem. Kobieta jest zdesperowana, bo potrzebuje ogromnej sumy na leczenie dziecka. Jednak przegrywa sprawę z ubezpieczycielem, kiedy na jaw wychodzą jej matactwa.

Julia postanawia pomóc inaczej. Obdzwania bogatych klientów kancelarii i organizuje zbiórkę na leczenie chorego dziecka. Pieniądze wpłaca nawet prawnik reprezentujący ubezpieczyciela…

Tymczasem czarne chmury zbierają się nad jej głową w sprawie Kingi. Miller widzi, że Andrzej pod przykrywką troski manipuluje prokuratorką tak, że ta nabiera coraz większych podejrzeń co do Julii a wyłącza z nich Andrzeja – to on przecież zawiadomił policję, zaniepokojony zniknięciem Kingi i jej „pożegnalnym” smsem. Dzięki Andrzejowi znaleziono Kingę i udało się ją ocalić.

Andrzej kreuje się też na troskliwego ojca obwiniając Julię, że zbyt pobłaża ich córkom. Nie podoba mu się związek Pauli ze sporo starszym od niej Miśkiem, który na dodatek stał się „kryminalistą”. Spotyka się więc z Miśkiem i składa mu propozycję nie do odrzucenia – pomoże mu wrócić do pracy, jeśli Misiek zostawi Paulę i nie będzie się z nią spotykać.

Nie tylko sprawa Kingi pogłębia dystans między Millerem a Julią. Ze Szwecji na badania kontrolne przyjeżdża Ewa – stawia Millerowi ultimatum. Jeśli tak mu zależy na rodzinie, niech wyjedzie z nią i z Ninką do Szwecji. Na stałe.