Szpital

odcinek 938

Szpital

Pacjentem dr Piotra Wójtowicza jest ciężko pobity trzynastolatek. Okazuje się, że znęca się nad nim ojciec sadysta. Chłopiec nie ufa lekarzom, bo od lat nikt z sąsiadów nigdy mu nie pomógł. Ludzie nie chcą się mieszać w rodzinne sprawy, ponieważ mężczyzna jest dzielnicowym na osiedlu. Ordynator Wójtowicz wzywa na oddział policję i 40-latek trafia do aresztu. Mały pacjent boi się jednak że ojciec wyjdzie i się na nim zemści. Z pomocą przyjaciółki, ucieka ze szpitala. Tymczasem dr Michał Morawski zajmuje się studentką chemii, która miała wypadek na zajęciach. Kiedy okazuje się, że jest w ciąży, dziewczyna jest przerażona. Nie ma pojęcia, że jej chłopak specjalnie uszkadzał prezerwatywy, żeby mieć z nią dziecko. Wkrótce na oddział dociera jej siostra i przypadkowo poznaje prawdę o tym, że 21-latka została wrobiona w ciążę.

Serial Szpital - streszczenie

Historie „przypadków medycznych” bohaterów stanowią jedynie punkt wyjścia do ich historii „życiowych”. Emocjonujących, wzruszających i ciekawych ludzkich perypetii, które wychodzą na jaw w tym ciężkim dla człowieka momencie, kiedy trafia do szpitala. Dlatego lekarze z SOR-u nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też często muszą zmierzyć się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną czy też zwykłą ludzką bezmyślnością.

Każdy z odcinków Szpitala tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy.

Serial paradokumentalny Szpital – obsada

Aktorzy Szpitala muszą wcielić się w trudną rolę profesjonalnych, opanowanych i empatycznych lekarzy. A jaka jest obsada serialu? Ordynatora Piotra Wójtowicza gra Maciej Słota, natomiast w postaci doktorów wcielili się Krzysztof Wnuk (jako lek. med. Michał Morawski), Radosław Osmolak (jako lek. med. Eryk Wajman), Tomasz Augustynowicz (jako lek. med. Robert Szewczyk) oraz Sylwia Oksiuta-Warmus (jako lek. med. Dominika Gajda). Istotną postacią w programie telewizyjnym Szpital jest również pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska, którą zagrała Elżbieta Wójcik.

Oprócz tego ważni są pacjenci, w rolę których wcielają się zarówno początkujący aktorzy, jak i amatorzy. Jak zagrać w serialu Szpital? Wystarczy wysłać zgłoszenie do programu wraz ze swoim zdjęciem oraz numerem telefonu.

Serial telewizyjny Szpital - ciekawostki

W pracach nad programem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęć, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Gdzie obejrzeć serial Szpital?

Wszystkie odcinki Szpitala obejrzysz online w serwisie VOD player.

Kiedy premiery odcinków serialu Szpital?

Nowe odcinki "Szpitala" obejrzysz od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w TVN.