Szpital

odcinek 934

Szpital

Dr Dominika Gajda przyjmuje na oddział zgwałconą nastolatkę. Dziewczyna jest przerażona i mocno wyziębiona, bo przez kilka godzin leżała w piwnicy. Szpital powiadamia policje, tymczasem ofiara przypomina sobie, że sprawcą napaści był narzeczony jej siostry, który od dawna ją napastował, jednak nikt nie chciał jej uwierzyć. Wkrótce mężczyzna dociera do szpitala, jego ofiara jest przerażona. Starsza siostra staje po stronie narzeczonego. Zrozpaczona dziewczyna próbuje uciec ze szpitala. Tymczasem gwałciciel postanawia ją zastraszyć. Jednocześnie pacjentem doktora Roberta Szewczyka jest muzyk, który miał wypadek po koncercie. Okazuje się, że mężczyzna jest nałogowym podrywaczem i nie wierzy w miłość. Kiedy poznaje na oddziale atrakcyjną pacjentkę, zakłada się z kolegami, że się z nią umówi. Niespodziewanie jednak zakochuje się w dziewczynie i chce uciec przed nią ze szpitala.

Serial Szpital - streszczenie

Historie „przypadków medycznych” bohaterów stanowią jedynie punkt wyjścia do ich historii „życiowych”. Emocjonujących, wzruszających i ciekawych ludzkich perypetii, które wychodzą na jaw w tym ciężkim dla człowieka momencie, kiedy trafia do szpitala. Dlatego lekarze z SOR-u nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też często muszą zmierzyć się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną czy też zwykłą ludzką bezmyślnością.

Każdy z odcinków Szpitala tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy.

Serial paradokumentalny Szpital – obsada

Aktorzy Szpitala muszą wcielić się w trudną rolę profesjonalnych, opanowanych i empatycznych lekarzy. A jaka jest obsada serialu? Ordynatora Piotra Wójtowicza gra Maciej Słota, natomiast w postaci doktorów wcielili się Krzysztof Wnuk (jako lek. med. Michał Morawski), Radosław Osmolak (jako lek. med. Eryk Wajman), Tomasz Augustynowicz (jako lek. med. Robert Szewczyk) oraz Sylwia Oksiuta-Warmus (jako lek. med. Dominika Gajda). Istotną postacią w programie telewizyjnym Szpital jest również pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska, którą zagrała Elżbieta Wójcik.

Oprócz tego ważni są pacjenci, w rolę których wcielają się zarówno początkujący aktorzy, jak i amatorzy. Jak zagrać w serialu Szpital? Wystarczy wysłać zgłoszenie do programu wraz ze swoim zdjęciem oraz numerem telefonu.

Serial telewizyjny Szpital - ciekawostki

W pracach nad programem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęć, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Gdzie obejrzeć serial Szpital?

Wszystkie odcinki Szpitala obejrzysz online w serwisie VOD player.

Kiedy premiery odcinków serialu Szpital?

Nowe odcinki "Szpitala" obejrzysz od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w TVN.