Szpital

odcinek 932

Szpital

Dr Anna Nowicka przyjmuje na oddział 25-latka, który spowodował wypadek samochodowy. Prowadził pod wpływem alkoholu i potrącił kobietę z półrocznym dzieckiem, następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannym pomocy. Mężczyzna dowiaduje się, że ofiary wypadku również są pacjentami szpitala. Stan chłopczyka jest krytyczny. Sprawca wypadku zostaje rozpoznany przez matkę rannego dziecka, dr Anna zawiadamia o wszystkim policję. Mężczyzna nakłania ciężarną żonę, aby pomogła mu uniknąć kary. Kobieta próbuje przekupić lekarkę, a jej mąż postanawia uciec za granicę… Czy 25-latek odpowie za to, co zrobił? Jednocześnie pacjentem doktor Dominiki Gajdy jest 17-,latek, który złamał rękę. Chłopak wraz z ukochaną obiecali sobie zachować czystość do ślubu, ale obydwoje chcieliby złamać obietnicę, tylko boją się do tego przyznać. Wkrótce kolega pacjenta sprowadza na SOR 19-latkę, której chłopak się podoba. Dziewczyna liczy, że poderwie 17-latka. Tymczasem jego ukochana chce, by zerwali obietnicę.

Serial Szpital - streszczenie

Historie „przypadków medycznych” bohaterów stanowią jedynie punkt wyjścia do ich historii „życiowych”. Emocjonujących, wzruszających i ciekawych ludzkich perypetii, które wychodzą na jaw w tym ciężkim dla człowieka momencie, kiedy trafia do szpitala. Dlatego lekarze z SOR-u nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też często muszą zmierzyć się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną czy też zwykłą ludzką bezmyślnością.

Każdy z odcinków Szpitala tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy.

Serial paradokumentalny Szpital – obsada

Aktorzy Szpitala muszą wcielić się w trudną rolę profesjonalnych, opanowanych i empatycznych lekarzy. A jaka jest obsada serialu? Ordynatora Piotra Wójtowicza gra Maciej Słota, natomiast w postaci doktorów wcielili się Krzysztof Wnuk (jako lek. med. Michał Morawski), Radosław Osmolak (jako lek. med. Eryk Wajman), Tomasz Augustynowicz (jako lek. med. Robert Szewczyk) oraz Sylwia Oksiuta-Warmus (jako lek. med. Dominika Gajda). Istotną postacią w programie telewizyjnym Szpital jest również pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska, którą zagrała Elżbieta Wójcik.

Oprócz tego ważni są pacjenci, w rolę których wcielają się zarówno początkujący aktorzy, jak i amatorzy. Jak zagrać w serialu Szpital? Wystarczy wysłać zgłoszenie do programu wraz ze swoim zdjęciem oraz numerem telefonu.

Serial telewizyjny Szpital - ciekawostki

W pracach nad programem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęć, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Gdzie obejrzeć serial Szpital?

Wszystkie odcinki Szpitala obejrzysz online w serwisie VOD player.

Kiedy premiery odcinków serialu Szpital?

Nowe odcinki "Szpitala" obejrzysz od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w TVN.