Szpital

odcinek 930

Szpital

Doktor Michał Morawski zajmuje się 13-latkiem, który spadł ze ścinki wspinaczkowej i złamał rękę. Winny jest jego ojciec, który pozwolił mu wspinać się bez zabezpieczenia. Rodzice pacjenta są rozwiedzeni i chłopiec rzadko widuje ojca. Dla mężczyzny ważniejsze są jego plany, jednak chłopak bardzo kocha tatę i uwielbia spędzać z nim czas. Matka pacjenta jest wściekła na byłego męża i myśli o odebraniu mu praw rodzicielskich. Mężczyzna nie chce o tym słyszeć i obiecuje synowi wyjazd nad morze. Chłopiec jest zachwycony. Czy ojciec dotrzyma obietnicy? Jednocześnie doktor Robert Szewczyk zajmuje się programistą, który zasłabł w pracy. 28-latek uderzył głową o podłogę i stracił przytomność. Mężczyzna przepracowuje się, żeby spełniać kosztowne zachcianki swojej dziewczyny. Nie wie, że ta go nie kocha i zależy jej tylko na pieniądzach. Dziewczyna pacjenta cieszy się z bogatego chłopaka i oświadcza mu się w szpitalu. Tymczasem siostra mężczyzny próbuje go ostrzec przed pazerną 27-latką.

Serial Szpital - streszczenie

Historie „przypadków medycznych” bohaterów stanowią jedynie punkt wyjścia do ich historii „życiowych”. Emocjonujących, wzruszających i ciekawych ludzkich perypetii, które wychodzą na jaw w tym ciężkim dla człowieka momencie, kiedy trafia do szpitala. Dlatego lekarze z SOR-u nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też często muszą zmierzyć się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną czy też zwykłą ludzką bezmyślnością.

Każdy z odcinków Szpitala tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy.

Serial paradokumentalny Szpital – obsada

Aktorzy Szpitala muszą wcielić się w trudną rolę profesjonalnych, opanowanych i empatycznych lekarzy. A jaka jest obsada serialu? Ordynatora Piotra Wójtowicza gra Maciej Słota, natomiast w postaci doktorów wcielili się Krzysztof Wnuk (jako lek. med. Michał Morawski), Radosław Osmolak (jako lek. med. Eryk Wajman), Tomasz Augustynowicz (jako lek. med. Robert Szewczyk) oraz Sylwia Oksiuta-Warmus (jako lek. med. Dominika Gajda). Istotną postacią w programie telewizyjnym Szpital jest również pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska, którą zagrała Elżbieta Wójcik.

Oprócz tego ważni są pacjenci, w rolę których wcielają się zarówno początkujący aktorzy, jak i amatorzy. Jak zagrać w serialu Szpital? Wystarczy wysłać zgłoszenie do programu wraz ze swoim zdjęciem oraz numerem telefonu.

Serial telewizyjny Szpital - ciekawostki

W pracach nad programem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęć, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Gdzie obejrzeć serial Szpital?

Wszystkie odcinki Szpitala obejrzysz online w serwisie VOD player.

Kiedy premiery odcinków serialu Szpital?

Nowe odcinki "Szpitala" obejrzysz od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w TVN.