Szpital

odcinek 929

Szpital

Doktor Wojciech Jarosz przyjmuje do szpitala 24-latka, który złamał rękę. Pacjent jest studentem prawa i ma już zaplanowaną przyszłość. Nowo poznana dziewczyna, kelnerka z restauracji w okolicach jego uczelni, stara się przekonać go, że powinien kierować się w życiu uczuciami. Chłopak ma wątpliwości, zamierzał skończyć studia prawnicze, ożenić się z obecna narzeczoną i otworzyć kancelarię. Jednak dociera do niego, że zakochał się w kelnerce… Jednocześnie dr Piotr Wójtowicz zajmuje się 17-latkiem, który trafia na SOR z powodu silnej reakcji alergicznej oraz urazu nogi. Chłopak pracuje dorywczo na wynajęcie mieszkania, bo chce uwolnić swoją matkę oraz młodsze rodzeństwo od agresywnego ojca, który znęca się nad rodziną. Jednak kobieta broni męża i nie potrafi go opuścić. Wściekły mężczyzna rzuca się w szpitalu na najmłodsze dziecko, dr Piotr zawiadamia policję.

Serial Szpital - streszczenie

Historie „przypadków medycznych” bohaterów stanowią jedynie punkt wyjścia do ich historii „życiowych”. Emocjonujących, wzruszających i ciekawych ludzkich perypetii, które wychodzą na jaw w tym ciężkim dla człowieka momencie, kiedy trafia do szpitala. Dlatego lekarze z SOR-u nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też często muszą zmierzyć się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną czy też zwykłą ludzką bezmyślnością.

Każdy z odcinków Szpitala tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy.

Serial paradokumentalny Szpital – obsada

Aktorzy Szpitala muszą wcielić się w trudną rolę profesjonalnych, opanowanych i empatycznych lekarzy. A jaka jest obsada serialu? Ordynatora Piotra Wójtowicza gra Maciej Słota, natomiast w postaci doktorów wcielili się Krzysztof Wnuk (jako lek. med. Michał Morawski), Radosław Osmolak (jako lek. med. Eryk Wajman), Tomasz Augustynowicz (jako lek. med. Robert Szewczyk) oraz Sylwia Oksiuta-Warmus (jako lek. med. Dominika Gajda). Istotną postacią w programie telewizyjnym Szpital jest również pielęgniarka oddziałowa Elżbieta Sułowska, którą zagrała Elżbieta Wójcik.

Oprócz tego ważni są pacjenci, w rolę których wcielają się zarówno początkujący aktorzy, jak i amatorzy. Jak zagrać w serialu Szpital? Wystarczy wysłać zgłoszenie do programu wraz ze swoim zdjęciem oraz numerem telefonu.

Serial telewizyjny Szpital - ciekawostki

W pracach nad programem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęć, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Gdzie obejrzeć serial Szpital?

Wszystkie odcinki Szpitala obejrzysz online w serwisie VOD player.

Kiedy premiery odcinków serialu Szpital?

Nowe odcinki "Szpitala" obejrzysz od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w TVN.