Szóstka

odcinek 3

Szóstka

Poznaj losy trzech nieznajomych par, które wymieniły się między sobą nerkami. "Szóstka" to miniserial produkcji TVN, oparty na prawdziwej historii pierwszego przeprowadzonego w Polsce tzw. przeszczepu łańcuchowego.

Szóstka - Co w odcinku?

Uczestnicy przeszczepu dowiadują się, że jest problem z jednym z dawców.  Każda z par podejrzewa, że to ich problemy osobiste spowodowały zatrzymanie procedury. 
Beata załamuje się - bardzo liczyła na szybki powrót do zdrowia. Jej marzeniem jest zostać matką, lecz pogarszający się stan zdrowia może wkrótce uniemożliwić powiększenie rodziny.
Lekarze chcą wiedzieć, jakie są relacje pomiędzy parą, która kłamała. Podejrzewaj, że  Kamil zgodził się na przeszczep pod przymusem lub za pieniądze.
Paweł dowiaduje się, że Olga chce oddać nerkę, by ratować ojca. Jest wściekły. Tymczasem John wpada w coraz większe kłopoty. Wierzyciele nie mają zamiaru darować mu długów.
Decyzję w sprawie przeszczepów musi podjąć sąd. Nie ma pewności, że wyda zgodę.

Szóstka - O serialu

Ojciec i córka, mąż i żona, oraz dziewczyna i jej były chłopak - sześć nieznanych osób, które połączył program łańcuchowego przeszczepu nerki.

Beata (Gabriela Muskała), która marzy, by stać się mamą ale z powodu choroby, jest to niemożliwe. Jej mąż (Grzegorz Damięcki) jest wdowcem, który już raz stracił bliską osobę - pierwszą żonę i samotnie wychowywał syna. Obecnie przechodzą trudny moment w ich małżeństwie i życiu. Informacja, że operacja będzie możliwa, dodaje Beacie nadziei na dziecko. Czy uda się im dotrwać do zabiegu?

Druga para to Kamil (Mateusz Rusin) i Natalia (Maja Pankiewicz). Gdy zdecydowali się na udział w programie byli jeszcze parą. Kiedy dziewczyna dostała telefon ze szpitala, była przeszczęśliwa ale samotna.  Czy pomimo rozstania, uda się poddać operacji?

Ostatnia para to Olga (Julia Wyszyńska) i jej ojciec (Sławomir Orzechowski). Skomplikowane relacje, a w przeszłości wiele popełnionych błędów rodzicielskich, nie odstraszyło dziewczyny, przed tym, by zostać dawcą dla rodzica.

Czy bohaterowie, którzy pochodzą z różnych światów odnajdą w sobie siłę i wytrwają w postanowieniu ratowania życia i zdrowia drugiej osoby? A co jeśli między uczestnikami programu niespodziewanie pojawi się uczucie? Kto okaże się najsłabszym ogniwem łańcucha?

 

Szóstka - gdzie oglądać?

Nowy sześcioodcinkowy serial "Szóstka" obejrzysz  na antenie TVN, a także online w serwisie VOD player. Premiera w każdą niedzielę o godzinę 21:30.