Szóstka

odcinek 2

Szóstka

Poznaj losy trzech nieznajomych par, które wymieniły się między sobą nerkami. "Szóstka" to miniserial produkcji TVN, oparty na prawdziwej historii pierwszego przeprowadzonego w Polsce tzw. przeszczepu łańcuchowego.

Szóstka - Co w odcinku?

Janusz nie ma ubezpieczenia. Wszystko wskazuje na to, że wypadnie z programu i  przeszczepy się nie odbędą. Mężczyzna postanawia zorganizować pieniądze na własną rękę. Nie ma szans na pożyczkę, więc zaczyna grać w kasynie. Przekonuje sam siebie, że robi to w dobrej wierze.
Związek Izy i Kamila przechodzi kryzys. Dziewczyna nie może pogodzić się z tym, że jej narzeczony chce oddać nerkę. Postanawia spotkać się z Natalią. W trakcie rozmowy chora dziewczyna traci przytomność.
W szpitalu umiera przyjaciółka Beaty, która wraz z nią przechodziła dializy. Tymczasem kryzys w jej małżeństwie jest coraz głębszy. Marcin jest przy niej, ale nie wie, czy wciąż chce trwać w tym związku.  By lepiej się poznać Beata organizuje spotkanie dla całej szóstki zakwalifikowanej do programu.
Kolejne kłopoty pojawiają się, gdy szpitalna psycholog odkrywa oszustwo. Przeszczepy stają pod znakiem zapytania. Profesor informuje pacjentów, że nie odbędą się tak, jak zostały zaplanowane…

Szóstka - O serialu

Ojciec i córka, mąż i żona, oraz dziewczyna i jej były chłopak - sześć nieznanych osób, które połączył program łańcuchowego przeszczepu nerki.

Beata (Gabriela Muskała), która marzy, by stać się mamą ale z powodu choroby, jest to niemożliwe. Jej mąż (Grzegorz Damięcki) jest wdowcem, który już raz stracił bliską osobę - pierwszą żonę i samotnie wychowywał syna. Obecnie przechodzą trudny moment w ich małżeństwie i życiu. Informacja, że operacja będzie możliwa, dodaje Beacie nadziei na dziecko. Czy uda się im dotrwać do zabiegu?

Druga para to Kamil (Mateusz Rusin) i Natalia (Maja Pankiewicz). Gdy zdecydowali się na udział w programie byli jeszcze parą. Kiedy dziewczyna dostała telefon ze szpitala, była przeszczęśliwa ale samotna.  Czy pomimo rozstania, uda się poddać operacji?

Ostatnia para to Olga (Julia Wyszyńska) i jej ojciec (Sławomir Orzechowski). Skomplikowane relacje, a w przeszłości wiele popełnionych błędów rodzicielskich, nie odstraszyło dziewczyny, przed tym, by zostać dawcą dla rodzica.

Czy bohaterowie, którzy pochodzą z różnych światów odnajdą w sobie siłę i wytrwają w postanowieniu ratowania życia i zdrowia drugiej osoby? A co jeśli między uczestnikami programu niespodziewanie pojawi się uczucie? Kto okaże się najsłabszym ogniwem łańcucha?

 

Szóstka - gdzie oglądać?

Nowy sześcioodcinkowy serial "Szóstka" obejrzysz  na antenie TVN, a także online w serwisie VOD player. Premiera w każdą niedzielę o godzinę 21:30.