Szkoła

odcinek 643

Szkoła

Burzliwe historie miłosne, szkolne przyjaźnie wystawione na poważną próbę, kłopoty z nauczycielami i alkoholowe wybryki to tylko niektóre doświadczenia młodych. Przygody nastolatków to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Czy w tym trudnym okresie bohaterom serialu uda się zbudować przyjaźnie, zaleczyć złamane serca, a przy tym nie zapomnieć o nauce?

Szkoła – o czym jest serial?

Ten format od ponad trzech lat otwiera drzwi do trudno dostępnego świata młodzieży! Ukazuje historie z życia wzięte i skłania do refleksji. Tu nie ma tematów tabu – złamane serca, bunt, problemy z rodzicami, pierwsze miłosne przygody, używki – to tylko niektóre z problemów, z którymi borykają się bohaterowie „Szkoły”. Każda z historii udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Szkoła to zwierciadło, w którym łatwo można dostrzec współczesny świat nastolatków. Wszechobecne media społecznościowe spowodowały, że problemy i trudności związane z wkraczaniem w dorosłość nie są już zarezerwowane wyłącznie dla grona najbliższych przyjaciół. Internetowy hejt, walka o popularność i rywalizacja to problemy, z którymi zmaga się coraz więcej uczniów.

Szkoła – co w nowym sezonie?

W nowym sezonie „Szkoły” zostanie podjęty bardzo aktualny temat dyskryminacji rasowej. Widzowie poznają historię Abiba, który będzie atakowany przez uczniów ze względu na swoje pochodzenie. Czy ktoś stanie w jego obronie? Jak potoczy się historia prześladowanego chłopca?

Abib nie będzie jedyną ofiarą nienawiści w „Szkole”. Jeden z uczniów będzie wyśmiewał się z Amelii, wiernej fanki Filipa Chajzera. Chłopak publicznie obrazi także znanego dziennikarza. W jaki sposób gimnazjalistka będzie próbowała się bronić? Czy podjęte przez nauczycieli działania będą skuteczne w walce z hejtem internetowym?

Widzowie poznają również historię nastolatka, który zrobi wszystko, żeby zdobyć popularność w grupie. Uczeń za wszelką cenę będzie wykonywał zadania wymyślone przez kolegów. Jakie pomysły zrodzą się w głowach młodych ludzi? Czy 13-latek zgodzi się na wszystkie propozycje znajomych tylko po to, żeby być lubianym?

Szkoła – gdzie i kiedy oglądać?

Nowe odcinki serialu możesz oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 15:30 na antenie TVN. Premierowy odcinek nowego sezonu już 3 września! Zarówno poprzednie jak i nowy sezon obejrzysz na player.pl.