Szkoła

odcinek 584

Szkoła

Gimnazjalista, Eryk Rzepecki, chcąc zaimponować dziewczynie, która mu się podoba uczy się jeździć na deskorolce. Jest załamany kiedy niszczy pożyczony sprzęt. Jego koledzy, żeby mu poprawić humor proponują Dorocie bilety na balet w zamian za pójście z Erykiem na randkę. Po udanym spotkaniu gimnazjalista ma nadzieję, że Dorota zostanie jego dziewczyną… Tymczasem uczennica siódmej klasy szkoły podstawowej, Ania Biernat wierzy, że dzięki testowi który znalazła w Internecie może znaleźć przyjaciółkę. Nastolatkę chce wykorzystać Noemi Grochowska, która pod pozorem rozwiązania testu wykrada z telefonu Ani jej pamiętnik. Piętnastolatka postanawia szantażować siódmoklasistkę. Wykorzystuje ją i zmusza do kradzieży, grożąc że ujawni wszystkim, że Ania kocha się w swoim kuzynie.

„Szkoła” – o czym jest serial?

Ten format od ponad trzech lat otwiera drzwi do trudno dostępnego świata młodzieży! Ukazuje historie z życia wzięte i skłania do refleksji. Tu nie ma tematów tabu – złamane serca, bunt, problemy z rodzicami, pierwsze miłosne przygody, używki – to tylko niektóre z problemów, z którymi borykają się bohaterowie „Szkoły”. Każda z historii udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

„Szkoła” to zwierciadło, w którym łatwo można dostrzec współczesny świat nastolatków. Wszechobecne media społecznościowe spowodowały, że problemy i trudności związane z wkraczaniem w dorosłość nie są już zarezerwowane wyłącznie dla grona najbliższych przyjaciół. Internetowy hejt, walka o popularność i rywalizacja to problemy, z którymi zmaga się coraz więcej uczniów.