Szkoła

odcinek 430

Szkoła

Życie nastolatków nie znosi nudy! Burzliwe historie miłosne, szkolne przyjaźnie wystawione na poważną próbę, kłopoty z nauczycielami i alkoholowe wybryki to doświadczenia z trudnego okresu dorastania.  Wiosna przyniesie wiele zmian w życiu bohaterów serialu.  Jeden z najpopularniejszych szkolnych podrywaczy, Arek Daniluk, wreszcie trafi na dziewczynę swoich marzeń i postanowi ustatkować się!

Serce Arka zdobędzie Ala, nowa i atrakcyjna dziewczyna, która dołączy do licealistów. To właśnie dla niej dotychczasowy łamacz szkolnych serc postanowi zmienić swoje życie.  Po raz pierwszy Arek będzie chciał stworzyć poważny związek, oparty na uczuciu i wierności. Czy Ala doceni jego starania? Czy będzie to prawdziwa miłość?

Licealiści zmierzą się także z poważnymi sprawami, jak niespodziewana ciąża, poszukiwanie swojej orientacji seksualnej czy ciężką chorobą jednej z uczennic. Pojawią się  pierwsze marzenia o wielkiej karierze oraz sukcesie. Do ostrej rywalizacji dojdzie pomiędzy zakochanymi w sobie uczniami – Jadzią Stefaniak i Błażejem Sobalskim. Zazdrosna dziewczyna zniszczy innowacyjny wynalazek swojego ukochanego, który miał pomóc chorym na cukrzycę.

W „Szkole” pojawi się również praktykant, dotychczasowy korepetytor Elizy Starzewskiej.  Uczennica będzie miała nadzieję, że dzięki wcześniejszej znajomości, poprawi swoje oceny z matematyki. Gdy student odmawia, zdesperowana nastolatka postanawia go szantażować. Oskarża praktykanta o molestowanie seksualne!