Sędzia Anna Maria Wesołowska

sezon 7 odcinek 29

Sędzia Anna Maria Wesołowska 7

34-letni Bernard Knap, pielęgniarz w szpitalu, jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa pacjentki – 52-letniej sparaliżowanej (od 10 lat po udarze) Ilony Zawilskiej.

„Sędzia Anna Maria Wesołowska” - Opis odcinka

Od dwóch lat, odkąd opiekuje się Iloną jej brat Marcin (40) – kobieta najczęściej przed świętami, feriami czy wakacjami pod byle pretekstem trafia do szpitala. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że wcale nie chciał zabić Ilony i ktoś go wrabia.  Mówi, że podłączył kobiecie kroplówkę, która już była przygotowana. Nie miał pojęcia, że znajduje się w niej silne stężenie potasu. Ofiara  twierdzi, że kiedy się ocknęła ze snu, wszystko wokół niej było zamazane – widziała tylko kontury jakichś postaci, a potem już nic nie pamięta.

W sprawie zeznaje Mariola Musialik (30) – pielęgniarka, która przyłapała Knapa na gorącym uczynku – kiedy ten wstrzykiwał potas do worka z kroplówką. Tylko dzięki Marioli Ilonę udało się uratować. Kolejnym świadkiem w sprawie jest brat Ilony – Marcin (43). Nie rozumie, dlaczego Knap miałby chcieć zabić jego siostrę. To według niego świetny pielęgniarz. Ostatnim świadkiem jest Paweł Rylik (29) – sierota, po porażeniu mózgowym, również częsty pacjent szpitala. Na sali pojawia się Aplikant prokuratury z wiadomością, która zmienia bieg wydarzeń.

„Sędzia Anna Maria Wesołowska” - Gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki programu dostępne są na platformie VOD player.pl.