Pajęczyna

sezon 1 odcinek 5

Pajęczyna 4K

W 1978 r. generał Giedrowicz wraz z żoną jadą na wakacje nad morze. Porucznik Mróz dostaje przydział do zespołu, który ma za zadanie chronić ojca polskiej fuzji termonuklearnej. Nowy szef Mroza, kapitan Walasik, inaczej widzi kwestię bezpieczeństwa generała. Wkrótce różne podejścia Mroza i Walasika zostają wystawione na próbę.

W roku 2010 prowadząca śledztwo, komisarz Pastuszek, oskarża Kornelię o udział w zniknięciu mężczyzny w bandażach. Czy ma rację? Tymczasem on ukrywa się w dziwnej daczy nad jeziorem. Jak tam trafił i do kogo należy posesja?

Tymczasem Kornelia znajduje adres kolejnego żyjącego uczestnika ogniska sprzed lat – cenzora Lisickiego. Próbuje też dotrzeć do mnicha, który tuż przed śmiercią, spowiadał jej matkę oraz milicjanta, Bielika, który latem 1978 r. badał okoliczności tragedii w Świętoszynie. Kornelii ciągle brak argumentów, żeby skonfrontować się z Wolańską i Mrozem. A ci wydają się wiedzieć najwięcej o śmierci bliskich jej kobiet.

W 1978 r. kolejne wydarzenia uświadamiają Teresie, że przeczucia jej nie myliły – to nie są przypadki, a ostrzeżenia! Podobnie sytuację widzą przywódcy PRL Gierek i Jaroszewicz. Tymczasem w domu Titków pojawia się zaskakujący gość. Ten sam, na którego trop niespodziewanie w 2010 r. wpada  Kornelia. A to jedynie wstęp do nowych i przerażających odkryć Titko…