Nieobecni

sezon 2 odcinek 7

Nieobecni 2

Mila dochodzi do siebie po wypiciu wywaru od „Sokoła”. Nie może uwierzyć, co się wydarzyło. Dodatkowo nie wszystko nadal pamięta. Wspomnienia fazami wracają do niej. Z kolei Filip przechodzi przez nagrania z HORPu jeszcze raz. Jest wytrącony z równowagi, czym ściąga na siebie niebezpieczeństwo.

Filip informuje Elżbietę, że przyszły nowe warianty progresji Kasi. Kobieta jest w szoku – widziała tę dziewczynę!  Zawada spotyka się z Milą i bierze od niej dowód rzeczowy do badania. Widząc przyjaciółkę, zaczyna się o nią martwić. Prosi, żeby odpuściła i wróciła do domu. Mila nie ustępuje – jest zdeterminowana, żeby zostać w HORPie i dowiedzieć się, co stało się z Kasią Zawadą.

Elżbieta i Filip rozpoczynają poszukiwania w okolicach Szopienicy. Ona – córki, on – kierowcy i samochodu, do którego wsiadła Alicja Szywińska. W piwnicach HORPu Suzana odwiedza tajemniczego gościa. Wyjawia też „Sokołowi” swój plan, dzięki któremu spełni swoje największe marzenie…

Marta czuje, że traci grunt pod nogami – w każdej chwili może zostać zdemaskowana. Podejmuje drastyczną decyzję. Przychodzi czas pożegnania z najbliższymi.

Podczas jednego z flashbacków, przypomina sobie, że na imprezie widziała Kasię Zawadę! Postanawia sprawdzić, kogo Suzana skrywa w jednym z pokojów w piwnicy…