Nieobecni

sezon 1 odcinek 1

Nieobecni

Krótko przed Świętami tancerka i performerka Mila Gajda pojawia się na gali rozdania nagród kulturalnych – „Szpony Sztuki”, do których jest nominowana.

Oglądaj online wszystkie odcinki serialu w player.pl także w 4K!

„Nieobecni” - streszczenie odcinka

Za sprawą artystki wieczór pozostanie w pamięci zebranych na długo. W tym czasie w rodzinnym mieście Mili – Kasprowie – młodzieżowa drużyna Marcina Gajdy – jej ojca – odnosi kolejne spektakularne zwycięstwo na boisku. Po meczu mężczyzna rozmawia z córką i nakłania ją, żeby przyjechała na Święta do domu, którego dawno nie odwiedzała. Mila podejmuje decyzję i informuje o niej swojego narzeczonego Miłosza. W międzyczasie w Kasprowie Dorota Gajda po odebraniu tajemniczego telefonu idzie do swojego zakładu fryzjerskiego, gdzie niespodziewanie odkrywa w swoich rzeczach wiadomość – ostrzeżenie. Roztrzęsiona wraca do domu i pokazuje ją mężowi…

W Wigilię Mila przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, lecz zamiast rodziny, zastaje pusty dom ze śladami porzuconych przygotowań do kolacji. Mijają godziny, a bliscy nie wracają i nie dają znaku życia. Gdy sytuacja robi się poważna, Mila postanawia działać! Wkrótce w domu Gajdów pojawia się bardzo ekscentryczny podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Filip Zachara. Jego inność drażni Milę, do czasu, kiedy dowiaduje się, że Filip ma zespół Aspergera. Mila i Filip szukają poszlak śladów, które mogłyby pomóc im w odnalezieniu rodziny. Podkomisarz idzie na pasterkę, żeby przesłuchać mieszkańców. W tłumie ludzi jeden mężczyzna szczególnie przykuwa jego uwagę. Filip dostaje wiadomość, że namierzono sygnał komórki Doroty Gajdy. Wraz Milą podążają za nim. Podczas drogi dziewczyna przypomina sobie coś, co wcześniej nie wzbudziło jej podejrzeń. Czy kolejny trop okaże się tym właściwym?

„Nieobecni” - gdzie obejrzeć?

Serial „Nieobecni” obejrzysz w serwisie VOD player.pl.