Na Wspólnej: Od pierwszego odcinka

odcinek 277

Na Wspólnej 2

Kłamstwo Marty wychodzi na jaw. Zawstydzona Marta tłumaczy ojcu i Filipowi, dlaczego ich oszukiwała. Roman postanawia przemyśleć sprawę i oznajmia córce, że zgadza się na jej wyjazd. Stawia jednak pewne warunki. Marta mając wyrzuty sumienia prosi ojca, żeby ją ukarał. Roman przyjmuje skruchę córki i proponuje więcej nie wracać do tego tematu.

Karolina nie jest zadowolona z randek z Igorem. Prosi swojego chłopaka, żeby na następne spotkanie wymyślił coś wyjątkowego. Marcie nie podoba się sposób, w jaki Karolina traktuje Igora. Uważa, że przyjaciółka ma zbyt wygórowane oczekiwania. Karolina zaczyna obawiać się o swój związek z Igorem.

Andrzej pyta Basię, czy może częściej odwiedzać dzieci na Wspólnej. Ze względu na dobro Karoliny, Daniela i małego Kuby Basia przystaje na jego propozycję. Podczas jednej z wizyt Andrzej traci poczucie czasu i spóźnia się na spotkanie z Rawską. Joanna zarzuca mu niekonsekwencję.
Monika wyjawia Konradowi tajemnicę rodziny Ziębów. Mówi mu o swoim bracie Grzegorzu, który siedzi w więzieniu. Konrad nie może zrozumieć, dlaczego jego dziewczyna tak długo go okłamywała. Monika próbuje też porozmawiać z ojcem. Rozsierdzony Włodek nie chce podjąć dyskusji. Dla niego Grzegorz już nie istnieje!
Do Leszka przychodzi jego dawna znajoma. Krystyna twierdzi, że jej syn Tomek jest dzieckiem Leszka.
Filip złości się na Martę, którą zajmuje tylko jeden temat – Karolina. Filip ma już dość rozmów o przyjaciółce swojej dziewczyny. Chciałby, żeby Marta poświęcała mu więcej uwagi.