Herkules

sezon 1 odcinek 2

Herkules

Sylwia Mazur (Weronika Książkiewicz) opiekuje się Kaziem - synem swojej zmarłej tragicznie siostry bliźniaczki. Stara się spędzać z dzieckiem każdą wolną chwilę. Wkrótce zostaje wezwana do kolejnej sprawy… Pewien mężczyzna wyskoczył z balkonu wieżowca i zginął na miejscu. Wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo. Zmarły chorował na depresję i miał liczne długi. Sprawa wydaje się pozornie prosta do momentu, kiedy Sylwia odkrywa w mieszkaniu denata ukrytego w szafie kilkuletniego chłopca. Okazuje się, że to syn zmarłego.

Na miejscu zdarzenia pojawia się też Herkules (Rafał Maćkowiak), który zasmakował w pracy śledczego. Tylko na podstawie pobieżnych obserwacji chce udowodnić Sylwii, że policjanci mylą się, zakładając motyw samobójczy. Policjantka nie chce i nie może skorzystać z jego pomocy. Herkules jest rozczarowany. Bardzo chciałby pójść w ślady swojego ojca, który lata temu pracował w policji i zginął na służbie.

Splot okoliczności sprawia, że drogi Herkulesa i Sylwii znowu się spotykają. To nie jedyny mężczyzna, który zaburza spokój w jej życiu. Kiedy w drzwiach mieszkania Sylwii zjawia się skruszony szef z przeprosinami, szybko okazuje się, że ich relacja wykracza daleko poza służbową.