Fachowcy

sezon 2 odcinek 1

Fachowcy 2

Wojciech Smołka jest komornikiem sądowym. Od kilku lat wspólnie z zaprzyjaźnionym notariuszem i właścicielem firmy budowlanej prowadzą nielegalne interesy. Szajka podstępem wyłudza nieruchomości. Jako funkcjonariusz publiczny komornik powinien postępować zgodnie z prawem i etyką, ale ten jest oszustem i zarabia na ludzkiej krzywdzie. Zamierza przeprowadzić eksmisję 40-letniej pani Elżbiety i jej syna, których razem podstępem pozbawił domu.
Pani Elżbieta sądziła, że podpisuje umowę pożyczki, naprawdę jednak sprzedała dom i teraz musi go opuścić. Była właścicielka nie zamierza jednak robić tego dobrowolnie, stąd zachodzi konieczność użycia siły…

Bogdan Zarzeczny jest złodziejem i specjalizuje się w okradaniu domów zamożnych przedsiębiorców. Mężczyzna wzbudza sympatyczne odczucia i mało rzuca się w oczy, dlatego podając się za kominiarza bez przeszkód wchodzi do domów i pod pozorem pracy z ramienia urzędu miasta czy gminy, ocenia systemy alarmowe i zabezpieczenia majątku. Później nocą skutecznie się włamuje. Przestępca działa w całym kraju już od ośmiu lat i dopracował swoją metodę do perfekcji. Okradł w ten sposób dziesiątki domów i nigdy nie został złapany.