Brzydula

sezon 2 odcinek 95

Brzydula 2

Paulina przeprowadza rozmowę z gościem VIP. Ten niecierpliwi się, żeby uzyskać swój udział – gwarantowany mu przez byłego wspólnika. Nieświadoma niczego pani prezes potwierdza, że wszystkie ustalenia są wiążące.

Marek tęskni za rodziną. Każdą wolną i mniej wolną chwilę wykorzystuje na telefony do dzieci lub przeglądanie reportaży Kuby.

Adam porządkuje papiery – koniec z kreatywną księgowością! Dziwi go także dziwne zachowanie szefostwa wobec niego. Czuje podstęp. Jest przybity niepewną przyszłością. Bożenka próbuje go zarazić swoim optymizmem – roznosi ją energia po tym, jak dostała ważne zadanie!

Dąbrowska rozgaszcza się w domu Cieplaków. Nie traci też okazji, żeby komplementować Józefa. Mężczyzna jest w szoku, widząc ilość bagażu sąsiadki, która z każdą godziną zmienia długość swojego pobytu.

Pracownicy zbierają się w Sali konferencyjnej, żeby wysłuchać wykładu Bożenki na temat działalności własnej. Gutowska nie chce słuchać podopiecznej Turka. Dyskredytuje ją w oczach kolegów. Bożenka nie poddaje się. Udowadnia, że imponujące CV nie jest dziełem przypadku. Ale czy to wystarczy, żeby zjednać sobie pracowników? Po zakończeniu szkolenia Bożenka stawia sobie cel!

Sebastian widzi, jak Aleks i Francesco wchodzą do F&D po godzinach. Podąża za nimi… Następnie informuje Marka o tajemniczych spotkaniach, które mają miejsce w firmie…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl