Brzydula

sezon 2 odcinek 91

Brzydula 2

Ula wtajemnicza Anię w jej zadania w F&D. Relacjonuje obecny stan nastrojów w firmie. Żona Maćka jest przerażona. Dobrzańscy potrzebują magika – nie tłumaczki!

W F&D pracownicy nie są pewni, czy powinni przejść na własną działalność.

Febo rozgaszczają się na dobre w firmie. Aleks i Francesco żądają kawy jeszcze przed otwarciem bufetu. Rozmawiają o interesach. Sycylijczyk ustala nowe warunki spłaty przez Aleksa. Febo oponuje. Usiłuje przekonać wspólnika, że nie muszą nic zmieniać w swojej umowie. Tymczasem Paulina wprowadza swoje porządki – strofuje Daniela. Recepcjonista znajduje sposób na wymagającą szefową.

Agelica stawia się w pracy. Ma nadzieję, że Sebastian przygotował już dla niej umowę. Jej gadanie rozprasza i drażni Olszańskiego. Czy Sebastianowi uda się uwolnić od Angeliki?

Adam po raz kolejny wybawia Ulę z opresji. To jednak oznacza, że szybko nie zobaczy swoich oszczędności. Świadomość tego wzmaga w nim stany lękowe, które idzie zagłuszyć na terapię. W tym czasie księgowe czekają na szefa. Matylda i Teresa są przekonane, że już nie zobaczą Turka. Bożenka nadal wierzy w byłego chłopaka. Ich dyskusję przerywa niespodziewana wizyta – robotnicy wnoszą biurko dla nowej pracownicy! W ślad za meblem pojawia się nowa księgowa – Ewa Wróbel, protegowana Aleksa!

Adam na terapii dochodzi do wniosku, że nie uczy się na błędach. Cały czas stara się zadowolić innych, zapominając o sobie. Następuje przełom! Psycholożka jest dobrej myśli. Do czasu…

Sebastian dzwoni do Marka. Mówi mu o tsunami, które przeszło przez F&D. Dobrzański pojawia się w firmie. Już na wejściu widzi, że jego gabinet ma nowego właściciela! W międzyczasie Olszański ustala warunki zatrudnienia z Angelicą. Dziewczyna jest w zdumiona jego propozycją!

Ula i Ania przyjeżdżają do F&D. Już na wejściu czeka je szok!

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl