Brzydula

sezon 2 odcinek 89

Brzydula 2

Ula próbuje skontaktować się z Adamem. Ten jednak nie odbiera telefonu. Przed wyjściem do pracy przyjaciółka podrzuca Ani papiery z F&D. Wspomina, że musi porozmawiać z Turkiem. Wszystko słyszy Bożenka, która wychodzi za Ulą. Wsiada do auta i informuje ją o decyzji Adama… Co na to Ula?

Aleks spotyka się z Francesco na kawę. Zapewnia go, że F&D stoi na skraju bankructwa i jedyne, co mogłoby je uratować to cud. Po wyjściu z restauracji Febo Włoch zdradza jeden ze swoich sekretów. Co knuje Francesco?

Ula i Bożenka jadą do Adama. Dobrzańska zapewnia kuzynkę Maćka, że nie pozwoli sprzedać firmy. Wbrew temu, co mówią wszyscy. Adam jest nieugięty – podjął już decyzję! Emocje Uli biorą górę. Kobieta wybiega zapłakana. Bożenka obwinia o wszystko Adama. Czy ma jednak rację?

Marek rozmawia z Violą o ich wspólnym interesie. Kobieta ma tylko jedną prośbę – nie chce kontaktować się z Febo. Rozmowę przerywa im telefon od Fica, który ma dla Marka dobre wiadomości! Niestety, dla Violetty niekoniecznie…

Przerażony Adam jedzie z Ulą i Bożenką do firmy na spotkanie z rodzeństwem Febo. Dobrzańska dodaje mu otuchy. Tymczasem Aleks tęskni za starymi czasami, kiedy w biurze chodziło wszystko jak w zegarku. Czy Paulina mu ulegnie? Po rozmowie z Ulą Adam idzie zainstalować się w swoim gabinecie. Na miejscu czeka już na niego Aleks.

Ula nie posiada się z radości. Marek może jechać z nią i dziećmi na wakacje! Czy mąż podzieli jej entuzjazm?

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl