Brzydula

sezon 2 odcinek 87

Brzydula 2

Marek ogarnia dzieci w domu. W tym czasie Ula jedzie do F&D, żeby spotkać się z Violettą. Rozmawia z nią o jej firmie. Niestety, pomimo chęci pani Hu nie potrafi odpowiedzieć na pytania, które okazują się dla niej… za trudne.

Adam idzie na terapię. Opowiada o tym, co leży mu na sercu. Psycholog uświadamia mu, że nadszedł czas, żeby zrobić skok na głęboką wodę i zacząć realizować swoje marzenia!

W Sali konferencyjnej Violetta natyka się na Sebastiana. Oboje nie szczędzą sobie złośliwości. Ula przywołuje ich do porządku. W wygranym przetargu firmy Violetty Ula widzi ratunek dla F&D.
Viola opowiada o firmach, które na jej nazwisko zakładał mąż. Kobieta wpada w popłoch, kiedy dowiaduje się, że Ula ma tylko trzy dni na załatwienie wszystkiego, bo potem wyjeżdża na wakacje z dziećmi. Obie wychodzą z firmy. Tymczasem ktoś z oddali je obserwuje…

Marek zajmuje się Antosiem. Spóźniona Ala przybywa mu z odsieczą. Kobieta korzysta z okazji, żeby wybadać, jak się mają sprawy w jego małżeństwie. Niespodziewanie przerywa im telefon od przerażonej Uli – ktoś śledzi ją i Violettę!

Bożenka zwierza się Ani z problemów z Adamem. Podejrzewa, że mężczyzna ją szantażuje emocjonalnie. Jednak rozmowa z żoną Maćka daje jej do myślenia….

Za namową męża Ula dzwoni do Feliksa z prośbą o spotkanie na mieście. Kiedy prawnik przybywa na miejsce, wtajemniczają go we wszystko.

Bożenka wpada do F&D, szukając Adama. Dowiaduje się, Turek nie pojawił się na zebraniu z Ulą i nie ma z nim kontaktu. Biegnie do jego gabinetu. Kogo w nim zastanie?

Zestresowany Fic zabiera Ulę i Violę do swojej kancelarii. Po chwili dzwoni do nich Marek. Jest pod kancelarią i zamierza skonfrontować się z ludźmi, którzy śledzą jego żonę…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl