Brzydula

sezon 2 odcinek 85

Brzydula 2

Viola spotyka się z Gośką. Już na początku pojawia się kość niezgody, jednak Kubasińska postanawia zagryźć wargi. Bierze Gośkę w krzyżowy ogień pytań. Czy „przyjaciółka” odeprze atak?

Paulina wczytuje się w dokumenty F&D. Szuka pomysłu na przeprowadzenie firmy prze kolejny miesiąc. Aleks wpada w szał. Nie takie miał plany wobec rodzinnego biznesu.

W F&D wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót Violi. Po rozmowie z Ulą, Marek zwierza się Sebastianowi. Każda konfrontacja z żoną jest dla niego bolesna. Nie wie, co dalej robić ze swoim życiem, a przede wszystkim ze swoim małżeństwem.

Francesco nęka Aleksa telefonami. Febo postanawia zmienić taktykę w rozmowach z siostrą. Dopinguje ją do ratowania F&D. Dodaje jednak, żeby wiedziała, kiedy należy odpuścić i wyciągnąć z biznesu, co się jeszcze da.

Violetta wraca ze spotkania z Gośką. Ula chce wiedzieć, jak jej poszło i czego się dowiedziała. Okazuje się, że Viola niewiele pamięta… Nie wszystko jednak stracone! W międzyczasie Yu Tian i pan Hu przepytują Gośkę. Co z kolei ze spotkania zapamiętała Poznachowska?

Paulina i Aleks rozmawiają o Włoszech. Przerywa im zaskakująca wizyta. Jak na gościa zareaguje Aleks?

Relacjonując spotkanie z Gośką, Viola wspomina mimochodem o rzeczy, która natychmiast intryguje Ulę. Przyjaciółka drąży temat, przeczuwając, że kryje się za tym coś więcej. Czy i tym razem intuicja jej nie myli? Wszyscy również są ciekawi, skąd Violetta ma pieniądze na pobyt w hotelu. Marek zaczyna podejrzewać, że koleżanka gra na dwa fronty.

Sytuacja w mieszkaniu Febo jest napięta. Aleks czuje się bardzo nerwowo w towarzystwie gościa. Paulina bagatelizuje przerażenie brata. Kiedy kobieta zasypia, gość z Włoch stawia sprawę jasno – i zdradza, po co przyjechał!

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl