Brzydula

sezon 2 odcinek 83

Brzydula 2

Yu Tian przekazuje panu Hu ultimatum, jakie postawili im Dobrzańscy. Biznesmen wpada w furię. Roznosi pokój hotelowy. Gośka jest w szoku.

Józef drąży temat wycieczki Uli i Marka. Przyparta do muru Ala wtajemnicza go w problemy małżeńskie córki.

Ania czeka na powrót Bożenki. Martwi ją fakt, że dziewczyna wyłączyła telefon. Szymczykowa w końcu pojawia się wraz zakupami. Informuje zaskoczoną Anię o swojej decyzji. Żaden błąd nie może pokrzyżować jej ścieżki kariery w Warszawie. W końcu Ania uświadamia jej, że pewne wydarzenia nie są zależne od jej chce czy nie chce.

Ula i Marek wracają do domu, gdzie czeka na nich niespodzianka, tym razem przygotowana przez najmłodszego członka rodziny Dobrzańskich. Widząc dzieci Ala i Józef mają nadzieję, że udało im się zażegnać kryzys. Czy ich radość nie jest jednak przedwczesna?

Ula i Marek odbywają poważną rozmowę z dziećmi – odwołują wakacyjny wyjazd. Julka i Kuba nie poddają się bez walki!

Bożenka poznaje odpowiedź na nurtujące ją pytanie. Nad ranem pod F&D czeka na nią roztrzęsiony Adam. Bożenka nie mówi mu wprost, jaka jest sytuacja. Za to ma kilka próśb, które odbierają Turkowi powietrze.

Yu Tian każe Gośce spotkać się z Violettą. Musi wybadać, co jej przyjaciele wiedzą na temat interesów pana Hu. Sama dzwoni do Marka i umawia się z nim na spotkanie. Proponowany termin wzbudza czujność Uli. Po chwili pojawia się Violetta, która również odbyła podejrzaną rozmowę.

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl