Brzydula

sezon 2 odcinek 80

Brzydula 2

Rodzeństwo Febo czeka na spotkanie kryzysowe w Sali konferencyjnej. Aleks korzysta z sytuacji i przedstawia siostrze plan, który ma zamiar zrealizować. Paulina jest w szoku! Chce najpierw wysłuchać, jaki plan ratowania mają Dobrzańscy.

Ula ostatni raz rozmawia z Markiem. Oboje dochodzą do wniosku, że czas powiedzieć dzieciom o rozwodzie. Dobrzański obiecuje wziąć na siebie ciężar poinformowania dzieci. Nagle do gabinetu Marka wpadają Iza i Ela. Błagają Dobrzańskich, żeby nie oddawali firmy Febo bez walki.

Violetta pojawia się na spotkaniu z mecenasem Ficem. Prawnik podejmuje temat zaliczki.

Kubasińska z entuzjazmem go podchwyca. Okazuje się jednak, że oboje mają co innego na myśli… Viola składa Ficowi propozycję nie do odrzucenia.

Ula i Marek idą na spotkanie kryzysowe z rodzeństwem Febo. Dobrzański jest gotowy oddać fotel prezesa. Tymczasem jego żona błądzi myślami gdzie indziej... Marek przedstawia Paulinie i Aleksowi plan naprawczy przygotowany przez Ulę. Kiedy Aleks oponuje, Ula odbiera mu argumenty, składając zaskakującą propozycję!

Violetta świętuje dobicie targu z Ficem. Nagle pojawia się Angelica, chwaląc się przypływem gotówki. Proponuje siostrze, że się z nią podzieli. Ku jej zaskoczeniu, Viola odmawia.

Mecenas Fic kontaktuje się z Markiem. Informuje go, że nie zamierza dłużej pracować pro bono – przy następnej wizycie oczekuje zaliczki za swoje usługi.

Adam dowiaduje się o decyzji zarządu. Wpada w czarną rozpacz – firma jest stracona, podobnie jak jego życiowe oszczędności.

Julka i Kuba czekają na powrót rodziców. Szykują niespodzianki dla przyszłego brata/siostry. Jaka będzie ich reakcja na wynik badań? Ula i Marek szykują się do rozmowy z dziećmi. Tymczasem one zaczynają się pakować…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl