Brzydula

sezon 2 odcinek 79

Brzydula 2

Ulę dręczą koszmary – dobija ją niepewność, kto może być ojcem jej dziecka. Po chwili jednak znów jest pełna wiary – wszystko się ułoży. Wraz z Antosiem schodzi do kuchni, gdzie czeka na nią Marek. Czy uda się jej go zarazić swoim optymizmem?

Ania, pomimo obietnicy złożonej Bożence, wtajemnicza męża w problemy jego kuzynki. Wbrew sugestiom żony, mężczyzna chce wesprzeć krewną. Próbuje z nią rozmawiać, ale Bożenka źle odczytuje jego intencje.

W domu Dobrzańskich panuje euforia – Julka i Kuba cieszą się na myśl, że będą mieć rodzeństwo. Nie mogą się zgodzić jedynie w kwestii, czy wolą siostrę czy brata. Ula robi, co w jej mocy, żeby uciąć temat. Po wyjściu rodziny dzwoni do kliniki, żeby dowiedzieć się, czy przyszły już wyniki badań. Również Artur z niecierpliwością czeka na informacje z laboratorium… Te w końcu się pojawiają!

Zatroskany Maciek odwozi Bożenkę do F&D. Dziewczyna jest zaniepokojona jego dziwnym zachowaniem. Próbuje się go za wszelką cenę pozbyć z firmy. Tymczasem on, bez jej wiedzy, odwiedza w gabinecie Adama. Uświadamia mu, że w życiu podejmuje się decyzje, które niosą za sobą poważne konsekwencje.

Ula przyjeżdża do firmy. Adam próbuje zająć jej czas, ale dla niej priorytetem jest rozmowa z Markiem. Kiedy zastaje go w sali konferencyjnej, mówi mu o wynikach badań. Jaka będzie jego reakcja?

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl