Brzydula

sezon 2 odcinek 74

Brzydula 2

Dobrzańscy kontynuują wieczór gier. Zmęczony napiętą atmosferą Marek w końcu przeprasza dzieci i wychodzi do pracy.

Nadia spotyka się z Aleksem w restauracji. Próbuje go wypytać o jego plany względem F&D.
Marek jedzie do pracy. W pokoju Sebastiana poznaje siostrę Violetty, Angelicę. Dziewczyna mimochodem wspomina mu, że szuka pracy.

Aleks jest pod wrażeniem rozmowy z Nadią. Zaczyna insynuować, że Nadię łączy coś z Dobrzańskim. Daje jej jednak słowo, że nie wsadzi Marka za kratki. Po spotkaniu sprawdza prawdziwą tożsamość kochanki!

Ula przygotowuje się do wystąpienia przed zarządem. Pomaga jej w tym Maciek, który udaje Aleksa Febo.

Sebastian i Marek usiłują dowiedzieć się do kogo należy konto w niemieckim banku. Niestety, bezskutecznie. Tymczasem Angelica wpada na pewien szalony pomysł…

Maciek i Ula rozmawiają o kryzysie w F&D. Kobieta jest gotowa na wszystko, żeby ratować firmę – to jedyne miejsce, w którym jeszcze rozmawia z mężem!

Plan Angeliki powodzi się – Marek i Sebastian odkrywają do kogo należy konto w niemieckim banku!
Adam poddaje się kolejnej sesji terapeutycznej. Niespodziewanie spokój zakłóca mu dzwonek do drzwi. Kiedy je otwiera, widzi Aleksa!

Ula pomaga Kubie przy projekcie z recyklingu. Niespodziewanie wpada na genialny pomysł i zabiera się za prezentację na spotkanie z zarządem!

Viola i Angelica nie chcą wracać do hotelu. Obie wpadają na szalony pomysł. Co na to Seba?

Nadia opowiada Markowi o ustaleniach z Aleksem. Oboje świętują, że Febo nie wsadzi Dobrzańskiego do więzienia. Po pracy Marek odwozi pijaną asystentkę do domu…

BrzydUla - opis serialu

Od wielkiego finału minęło 10 lat, a życie bohaterów zmieniło się diametralnie. Najbardziej głównej bohaterki – Uli Cieplak. Najlepsza asystentka F&D poświęca się teraz karierze… żony i matki. I choć czasem z sentymentem wraca myślami do zawodowych wyzwań, spotkań, pokazów mody i wielkiego świata, nie zamieniłaby swojej codzienności na żadną inną.Szczęśliwa rodzina – ukochany mąż i dzieci – rekompensują jej wszystko. Mając na głowie cały dom i urwisy, Ula nie ma czasu na nic. A już najmniej dla siebie…

Tymczasem Marek mierzy się z kolejnym kryzysem w F&D. Choć nie chce się przyznać, bez pomocy swojej prawej ręki – Uli – trudno mu bez potknięć zarządzać rodzinną firmą. Niewiele już w nim z dawnego Dobrzańskiego, bo chłopiec stał się mężczyzną. Pewne rzeczy jednak nigdy się nie zmieniają – nadal uwielbia szaleć za kierownicą sportowych samochodów oraz otaczać się pięknymi kobietami, czego najlepszym dowodem jest jego nowa asystentka Nadia.

Pewnego dnia los przecina drogi Marka i dawnej sekretarki, Violetty Kubasińskiej. Okazuje się, że ostatnie lata były dla niej bardzo szczodre. Spełniła swoje największe marzenie o sławie oraz bogactwie i została… cesarzową. Co prawda skarpet frotte, ale zawsze cesarzową! Teraz w myśl reguły: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom, wyciąga do Marka pomocną dłoń, proponując mu iście „diamentowy interes”…

W wyniku różnych zdarzeń Ula postanawia wrócić do pracy na pół etatu do F&D. Na miejscu czekają na nią starzy znajomi – przyjaciółki: Ala, Iza i Ela, przeżywający kryzys wieku średniego Sebastian oraz nowy król finansów, Adam. Wraz z Ulą w firmie pojawia się także nowa „brzydula”. To Bożenka – niezbyt atrakcyjna, ale piekielnie bystra i zaradna kuzynka Maćka. Z kolei gabinet Pshemko przejmuje temperamentny i jeszcze bardziej ekscentryczny duet projektantów – Sławo & Miro.

Tęsknota za dziećmi, piękne kobiety, atrakcyjni mężczyźni, korporacyjne rozgrywki, które Ula zastaje w firmie sprawiają, że czuje się zagubiona. Znowu jest brzydulą w F&D, która próbuje odnaleźć swoje dawne miejsce. Jest jednak coś, co przez lata się zmieniło – w przeciwieństwie do dawnej Uli, obecna ma pewność siebie, poczucie własnej wartości i  przekonanie, że wszystko się ułoży. No bo dlaczego by nie?!

Wzruszająca, zarażająca optymizmem, prawdziwa, ale też zabawna i z przymrużeniem oka. Taką „Brzydulę” Polacy pokochali ponad 10 lat temu. I taka też wraca do nich tej jesieni!

BrzydUla – Telekamery Tele Tygodnia 2021

Produkcja została nominowana w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia w kategorii „Serial”.

BrzydUla - obsada

W obsadzie znaleźli się Julia Kamińska, Filip Bobek, Małgorzata Socha, Łukasz Garlicki, Maja Hirsch, Mariusz Zaniewski, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat, Piotr Rogucki, Rafał Mohr, Marek Włodarczyk, Dorota Pomykała, Karol Pocheć, Dominika Kluźniak i inni.

BrzydUla - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN7, TVN oraz platformie VOD Player.pl